22:55

Tim sa Azurne obale sada sve dalje od Evrope.

twitter.com
twitter.com

Gengan golom u nadoknadi srušio je Anžer i posle pet kola stigao do pobede (1:0), Amijenu dovoljan gol na početku prvog poluvremena za pobedu nad Nicom (1:0).

Gengan je u okviru 26. gola Lige 1 dočekao goste iz Anžera koji su vezali tri pobede zaredom pre večerašnjeg duela.

Domaćini su stigli do prednosti u 41. minutu, ali je gol Mendija potom opravdano poništen zbog ofsajda.

U drugom poluvremenu su obe ekipe igrale kao da im je i bod dovoljan da bi ekipa domaćina donela ogromnu radost svojim navijačima.

Igrala se nadoknada vremena da bi centaršut sa desne strane lepo iskoristio Lukas Deus i udarcem glavom doneo vrlo bitna tri boda u borbi za opstanak svom timu.

U drugom susretu u okviru istog kola, Amijen je nastavio beg iz ugrožene zone i srušio Nicu koja se ovim porazom udaljila od borbe za Evropu.

Domaćini su već u jedanaestom minutu stigli do pobedonosnog gola, strelac je bio Žirasi koji je iskoristio odličnu asistenciju Konatea.

Asistent Konate je mogao da udvostruči prednost svog tima u 55. minut, ali golman Nice Benitez je bio spreman.

Gosti dolaze do gola u 61. minutu, ali je na nesreću strelac Sen-Maksiman bio u ofsajdu te je glavni sudija pravedno poništio gol ofanzivca.

Domaći su uspeli da stignu do bitne pobede koja ih drži četiri boda iznad opasne zone.