L1 - Monpelje bez Srba juri ka Evropi, bez golova u Renu

17:15

Odigrani su popodnevni susreti francuske Lige 1.

twitter.com
twitter.com

Monpelje stigao do bitne pobede u svom pohodu ka evropskim takmičenjima 2:1, u Renu domaći zaustavljeni na 0:0.

Domaći su odmah krenuli ofanzivno ka golu Tuluza, ali iako su imali čak devet šuteva ka golu gostiju na pauzu smo otišli bez golova.

U drugom poluvremenu Monpelje konačno stiže do prednosti, igrao se 55. minut kada Škiri postiže prvi gol na meču za vođstvo domaćih.

Gosti iz Tuluza pak posle desetak minuta stižu do izjednačenja, igrao se 67. minut kada Sidibe koristi odbitak i postavlja rezultat na 1:1.

Međutim, Monpelje se nije predao te vraćaju svoje vođstvo u 77. minutu! Kamara je iskoristio sjajan centaršut i odličnim udarcem glavom postavlja konačnih 2:1 za Monpelje.

Petar Škuletić i Mihailo Ristić su sa klupe odgledali pobedu svoga tima.

Nica je gostovala Renu u okviru 32. gola Lige 1.

Gosti će svakako otići zadovoljniji kući pošto su uspeli da izdrže napade Rena i završe meč sa najmanje popularnim rezultatom od 0:0.

Domaćini su imali odlične prilike u prvom poluvremenu preko Ben Arfe i Nijanga, da bi drugo poluvreme prošlo u izjednačenoj igri oba rivala.

Najbolju priliku su imali takođe domaći preko Hunua koji je pogodio i prečku u 83. minutu, ali rezultat je ostao 0:0.