L1 - Lion na putu ka Evropi, Ažaksio tone...

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 16. februar 2014.

• 15:51

U meču 25. kola francuskog šampionata Lion je kao domaćin savladao poslednjeplasirani Ažaksio rezultatom 3:1.

Ovom pobedom Lion se našao na 5. mestu i nastavio svoju seriju koja je na kratko prekinuta pre dva kola u meču sa Renom.

Lion je bio bolji rival u ovom meču i zasluženo je slavio.

Gomis, Biševac, Fofana i Lopes su propustali prilike za Lion, da bi u 41. minutu Fofana pogodio za vođstvo od 1:0.

Asistenciju je upisao Aleksandre Lakazete, a Fofana je sjajnim udarcem u gornji desni ugao savladao golmana Očou.

Više je pretio Lion početkom drugog poluvremena, da bi Džimi Brian povećao prednost na 2:0.

Igrao se 68. minut, asistirao je Bedimo, a Brian je glavom smestio loptu u mrežu za sunovrat ekipe Ažaksia.

Ipak, mala nepažnja i opuštanje kod fudbalera Liona dovela je do smanjenja rezultata i brige za navijače na Žerlanu.

Denis Olijeh je smanjio rezultat na 2:1 golom u 81. minutu i tako uneo strepnju u noge fudbalera Liona.

Međutim, Lion je utakmicu mirno privodio kraju, a Bafetimbi Gomis je dokrajčio ekipu Ažaksia golom u 90. minutu.

Milan Biševac je odigrao čitav meč za tim Liona.