17:04

Odigrano pet susreta 34. kola francuske Lige 1.

twitter.com
twitter.com

Lil briljirao u drugom poluvremenu, mladi Atal novi heroj Nice, Kaen minimalno slavio u derbiju "davljenika".

Emijen - Strazbur

Emijen je ugostio ekipu Strazbura, domaćinu su trebali bodovi kako bi se osigurao za ostanak u Ligi 1.

Tokom samog meča nisu viđena veća uzbuđenja te se utakmica završila najnepopularnijim rezultatom 0:0

Stefan Mitrović je odigrao svih 90 minuta za goste sa kapitenskom trakom na ruci.

Anže - Remz

Gosti su imali motivaciju na utakmici zbog mogućeg plasmana u Evropu, ali su domaći prikazali daleko veću inicijativu.

Ipak gosti stužu do vođstva iz svog prvog šuta na utakmici, igrao se 63. minut kada mladi Kafaro postiže gol za ekipu Remza.

Međutim za manje od desetak minuta domaći uspevaju da poravnaju rezultat,  Vinsen Manko postiže svoj prvenac u ligi ove sezone, igrao se 71. minut meča.

Kaen - Dižon

U derbiju začelja smo videli samo jedan gol, i to u mreži gostiju.

Igrao se 67. minut kada je Marokanac Fažr maltene lobovao golmana Dižona sa tridesetak metara.

Ovom pobedom Kaen je preuzeo poziciju osamnaest upravo od Dižona, dva kluba će do kraja voditi borbu za opstanak.

Lil - Nim

Lil je u okviru 34. kola ugosti Nim, domaće "Doge" su ubedljivom pobedom od 4:0 i matematički osigurali plasma u Ligu šampiona naredne sezone.

Sva četiri gola su viđena u drugom poluvremenu, seriju je otvorio Loik Remi u 51. minutu da bi Bamba udvostručio prednost domaćina već u 64. minutu.

Šest minuta kasnije svoj prvi gol za Lil ove sezone je postigao i Dželik da bi poker golova zaokružio i najbolji igrač "Doga" ove sezone Nikola Pepe.

Igrao se 80. minut kada je fudbaler Obale Slonovaće postigao svoji 20-ti gol u Ligi 1, u samoj završnici meča "petardu" postavlja veznjak domaćih Rui Fonte.

Nica - Gengan

Gosti ostaju poslednjeplasirani i posle ovog kola, bolji od njih su ovoga puta bili fudbaleri Nice koji su slavili ubedljivo sa 3:0 i zadržali matematičke šanse za izlazak u Evropu naredne sezone.

Meč je obeležio dvadesetdvogodišnji Jusef Atal sa postignutim het-trikom, Alžirac je postizao svoje golove u 9-om, 68-om i 73-em minutu.

Emijen 0:0 Strazbur
Anžer 1:1 Remz
Kaen 1:0 Dižon