L1 - "Kneževi" se ne predaju, arhiviran Lion!

Autor: Stefan Matić
nedelja 24.02.2019.
23:32

U okviru 26. kola igrao se derbi na Luj II stadionu gde je gostovao Olimpik Lion.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Monako nastavio seriju bez poraza koja sada iznosi četiri utakmice, u kneževini pao Lion (2:0).

Domaći igrači su pripretili već u 9. minutu preko Falkaa, ali šut Kolumbijca je završio tek pored stative.

Ipak "Kneževi" stižu ubrzo do vođstva!

Igrao se 18. minut kada Želson Martineš postiže svoji treći gol od kada je stigao u januaru iz Atletiko Madrida.

Žardimovi izabranci udvostručavaju svoje vođstvo već u 27. minutu kada je Roni Lopes posle solo prodora postigao drugi gol za domaćina na večerašnjem meču.

U drugom poluvremenu smo videli inicijativu gostiju iz Liona, najbolju šansu je imao Depaj iz penala u 71. minutu.

Do kraja meča je ponovo Falkao imao priliku da se upiše u strelce, ali kao i na početku meča ishod je isti.

Monako dobija meč sa 2:0 i polako, ali sigurno grabi ka opstanku u Ligi 1.