L1 - "Kneževi" mogu i bez Falkaa!

• Autor: Vladimir Nestorović

• 08. decembar 2013.

• 23:00

Monako bez većih problema protiv Ajačioa slavio rezultatom 1:0 i iskoristio kiks Lila, pa je sada ponovo na drugoj poziciji francuske Lige 1.

Iako se to po rezultatu ne može videti, domaćin je na svom stadionu veoma lako došao do pobede protiv Ajačioa, a trijumf je mogao biti i ubedljiviji da su "Kneževi" iskoristili neke od mnogobrojnih prilika, pre svih mladog Marsijala, međutim, sjajan je bio čuvar mreže gostiju Očoa.

Istina, gosti su igrali sa igračem manje od 62. minuta, kada je isključen Pieraci, ali i do tog trenutka prisutna je bila terenska dominacija Monaka.

Strelac jedinog pogotka bio je Rivijer u 75. minutu nakon velike konfuzije njegovih saigrača koji su promašili gol nekoliko puta.

Posle vođstva, Monako propušta još dve odlične prilike kada su iz prekida stative pogodili Rodrigez i Mutinjo.

U samom finišu meča prilikom jednog prekida u napad je otišao i golman Očoa, ali gosti nisu mogli do izjednačenja.

karvaljo monako

Nakon ovog meča, Monako je iskoristio kiks Lila i pretekao ga, pa je sada drugoplasirani, sa svega dva boda zaostatka za Pari Sen Žermenom. Ajačio je i dalje u zoni ispadanja sa svega devet osvojenih bodova.

Pogodak Rivijera možete videti u prilogu.