L1 - "Kneževi" izgubili, Jovanović odbranio Bordo, Nica gleda ka LE!

U popodnevnom terminu Lige 1 smo imali tri duela sa svega dva postignuta gola.

twitter.com
twitter.com

U tridesetom kolu najbolje francuske Lige videli smo minimalne pobede Kaena i Nice, dok su mreže u Emijenu mirovale.

Bordo je gostovao Emijenu, koji je pre ovoga povezao četiri utakmice bez poraza.

Odličnu šansu za domaćina smo videli u 15-tom minutu utakmice, međutim Otero nije uspeo da iskoristi asistenciju Pitersa te je ostalo 0:0.

Utakmica nije obilovala napadačkim akcijama te se završila najnepopularnijim rezultatom, Vukašin Jovanović je odigrao svih 90 minuta u postavi gostiju zaradivši žuti karton u 48. minutu.

Fenjeraš Dižon je dočekao Nicu koja se bori za izlazak u Evropu naredne sezone.

U prvom poluvremenu smo videli dve odlične prilke Danila dok je kod domaćina najbliži pogotku bio Čang-Hon.

U 54. minutu smo verovatno videli i prelomni trenutak meča kada Samaritiano dobija drugi žuti u postavi Dižona.

Gosti su ubrzo iskoristili prednost u brojevima i poveli golom u 60. minutu preko Le Molea, koji koristi odbitak i postiže gol sa nekih dvadesetak metara.

Nica je mogla da udvostruči prednost u završnici meča, ali je glavni sudija posle konsultacija sa VAR-om odlučio da ne sudi penal za goste.

Monako je u derbiju donjeg dela tabele ugostio Kaen.

Od početka su "Kneževi" imali inicijativu, ali prvi su do vođstva ipak stigli gosti preko Enca Kriveljija u 23. minutu koji tako postiže svoj šesti gol u prvenstvu.

Domaći su nastavljali sa pritiskom, prilike su se ređale preko Jovetića, Glika, Vinisijusa ali nisu uspeli da stignu do izjednačenja.

Kaen je ovom pobedom stavio tačku na seriju "Kneževa" od sedam utakmica bez poraza.

Emijen - Bordo 0:0
Dižon - Nica 0:1
Monako - Kaen 0:1