19:06

Današnji program 31. kola najbolje francuske lige započeo je velikim iznenađenjem.

twitter.com
twitter.com

Dižon je došao do neočekivane pobede nad Lionom od 3:1, gosti su prekinuli niz od tri poraza zaredom dok "Lavovi" ovim porazom dovode u pitanje nastup u Ligi šampiona sledeće sezone.

Utakmica nije mogla bolje da počne za domaćina, Terier postiže gol za Olimpik već u prvom napadu.

Međutim, na scenu potom stupa mladi Vesli Said koji za četiri minuta postiže dva gola i donosi preokret Dižonu.

Mogao je domaćin do izjednačenja, ali je golman gostiju Runarson odlično reagovao u par situacija te se sa vođstvom gostiju i otišlo na pauzu.

Posle pauze Lion nastavlja svoju inicijativu, ali Korne i Dembele su promašili dve izgledne prilike u roku od tri minuta.

Bek domaćih Rafael postiže gol, ali nažalost u svoju mrežu. Brazilac je postigao autogol u 65. minutu.

Pobeda Dižonu je donela tri vrlo bitna boda pošto ih ostavlja matematički u trci za opstanak u Ligi 1, naredni duel sa Emijenom može biti presudan.