22:46

Počelo je 33. kolo francuske najbolje fudbalske lige.

twitter.com
twitter.com

Dižon u ludom meču sa pet golova najavio borbu do kraja, Lion uspeo da prekine mini seriju od dva uzastopna poraza  pobedom od 2:1 nad Anžeom.

Dižon 3:2 Ren

Igrao se dvadeseti minut kada Naif Agir dovodi domaće u vođstvo posle kornera, Unu i Ben Arfa su imali prilike krajem poluvremena da izjednače ali se na pauzu otišlo minimalnom prednošću za Dižon.

Ubrzo po povratku sa pauze smo videli dva gola u razmaku od samo pet minuta, prvo je Unu doneo izjednačenje gostima na asistenciju Greniera u 52. minutu da bi Benžamin Žano u 55-tom vratio prednost domaćim igračima.

Gosti nastavljaju sa pritiskom što rezultira novim golom Nijanga već u 61. minutu polu-makazicama, gol je prvo poništen ali zatim na asistenciju VAR-a prihvaćen.

Domaćin se ipak ne predaje i stiže do sva tri boda u 83. minutu golom Vesli Saida koji tako postavlja konačan rezultat 3:2 za domaći tim.

Lion 2:1 Anže

Lion je odmah u prvom poluvremenu stavio do znanja gostima da bodovi ostaju na "Park Olimpik" stadionu.

Prvo je u četrnaestom minutu Depaj doveo domaće u prednost, da bi Terije petnaestak minuta kasnije postigao i drugi gol u prvom poluvremenu za domaće.

Imao je Holanđanin još jednu odličnu priliku da postigne svoj drugi gol na utakmici, ali golman Anžea vrhunski reaguje.

Drugo poluvreme je bila repriza prvog, domaći nastavljaju sa napadima i inicijativom.

Svoji drugi gol postiže Terije u 75-om minutu, ali je posle konsultacije sa VAR-om Francuzu poništen gol zbog ofsajda.

Lion je "zadrhtao" posle autogola Tusara u 89-om minutu, međutim ostalo je premalo vremena za goste da osvoje makar bod.