L1 – 'Davljenici' konačno slavili, gosti uspešniji

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 15. mart 2014.

• 21:52

U mečevima Lige 1 pobede su zabeležile čak tri gostujuće ekipe, slavili su Valensijen, Tuluz i Gengan, dok su pobede kao domaćini zabeležili Nica i Sošo.

Bez nerešenih rezultata u Francuskoj Ligi 1 u mečevima koji su bili na programu od 20 časova.

Za nsa je možda najinteresantnija bila utakmica koju su igrali Ren i Tuluz, a u tom meču gosti su odneli ceo plen i tako zabeležili treću pobedu zaredom. Rezultat na ovom meču bio je 2:3, a Dušan Veškovac je odigrao ceo meč za Tuluz, dok je Pavle Ninkov nakon povrede napokon seo na klupu svog tima i možemo očekivati da će ponovo biti standardan na nekom od narednih mečeva. Spajić nije igrao na ovom meču.

Ažaksio je pretrpeo novi poraz i već sada možemo reći da će najverovatnije psotati novi drugoligaš. Oni su poveli protiv Gengana u 8. minutu golom Lasnea, ali su gosti preokrenuli rezultat i slavili 2:1. Ovom pobedom Gengan je pobegao od opasne zone i sada ima 35 bodova.

Dve ekipe koje se grčevito bore za opstanak su ukrstile koplja u ovom kolu. U pitanju su Evijan i Valensijen, a pre ovog kola Evijan je imao 5 bodova više od gostiju. Ipak, sada će imati samo dva, s obzirom na poraz od 1:0. Jedini gol je postigao Varis u 62. minutu. Valensijen je i dalje u zoni ispadanja, ali su veoma blizu izlaska iz te zone nakon veoma bitne pobede.

Nica je sustigla Bastiju na tabeli, pošto je u međusobnom duelu slavila rezultatom 2:0. Miloš Krasić ponovo nije dobio priliku na ovom meču. Sa druge strane, Nemanja Pejčinović je i dalje povređen, ali se njegov povratak očekuje u nekom od narednih kola.

Pobedu koja može da im donese kakvu-takvu nadu zabeležila je i ekipa Sošoa. Oni su kao domaćini ugostili Lorijen i golovima Kontoa u 7. minutu i Suncua u 79. minutu slavili rezultatom 2:0. Lorijen je ovim porazom pao na 12. mesto.