L1 - Buđenje Liona na Korzici, Monpelje odneo bod sa 'Munisipala'!

• Autor: Vladimir Nestorović

• 08. decembar 2013.

• 19:17

U mečevima u kojima je učestvovalo i par naših fudbalera viđeno je dosta uzbuđenja, a bogami i golova.

Lion je uspeo da slavi na gostovanju u Bastiji iako je gubio sa 1:0 nakon prvih 45 minuta. Ekipa našeg Miloša Krasića nije uspela da sačuva prednost, a gosti su sa tri pogotka Lakazeta, Benzije i Gomisa u nastavku potpuno preokrenuli meč. U timu Liona nije bilo Milana Biševca, koji je utakmicu posmatrao sa klupe.

Tuluz je na svom terenu dočekao Monpelje, a ovaj susret završen je podelom bodova. Odbranom domaćih komandovao je Uroš Spajić, a Pavle Ninkov je ostao na klupi za rezerve. Pogotke su postigli Kamara u 19. za goste i Agilar u 72. za Tuluz.

Ranije danas odigran je i susret između Bordoa i Lila, a sasvim neočekivano slavili su gosti, pa će Monako imati priliku da pretekne Lil na drugoj poziciji.

Nakon ovih mečeva Monpelje i Tuluz se nalaze u donjem delu tabele, dok su Bastija i Lion na sredini. Lion ima 23 boda i zauzima deseto mesto.