16:57

Počeo je nedeljni program drugog kola Lige 1.

twitter.com
twitter.com

Novopridošlica iz Lige 2 umalo da ostvari prvi trijumf ove sezone, ali je Buanga spasio Sent Etjen od poraza pred domaćim navijačima (1:1).

Sent Etjen je dosta bio agilniji u prvom poluvremenu od svojih protivnika. Svoje prilike su imali Rufie, Kazri, ali je rezultat ostao 0:0.

Zadnjih pet minuta prvog poluvremena u potpunosti pripadaju gostima. Posle dve odlične prilike, Brest na iznenađenje svih stiže do gola u prvom minutu nadoknade. Kapiten gostiju Otre sjajno upošljava Fosorijea koji lako postiže gol.

Po povratku sa pauze usledila je velika inicijativa "zelenih", ali domaćin i dalje ne stiže do svog prvenca na današnjem meču. Buanga se dosta isrpomašivao, ali je ofanzivac doneo izjednačenje sedam minuta pre kraja. Sjajno je iskoristio nepažnju defanzivca Bresta i iz drugog pokušaja pogađa za 1:1!

Imao je Buanga još jednu priliku pri kraju, ali je rezultat ipak ostao 1:1.