Kvalifikacije za SP - Rekord Snajdera, magija Toivonena, Ronaldo predvodio Portugalce, Andora šokirala Mađarsku

• Autor: Nikola Miloradović

• 09. jun 2017.

• 22:41

Večeras su na programu u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji odigrane po tri utakmice u grupama A, B i H.

U grupi A, najinteresantnije bilo je u duelu između Švedske i Francuske, na kraju je derbi večeri okončan pobedom Šveđana od 2:1 (1:1).

Gosti su poveli na "Frends Areni" u Stokholmu golom Olivijea Žirua.

Igrao se 37. minut kada je napadač Arsenala fantastičnim volej udarcem savladao Olsena.

Bio je to 27. gol Olivijea Žirua u reprezentativnom dresu, a pomenuti pogodak pogledajte u nastavku.

Ipak, samo četiri minuta kasnije Džimi Durmaz poravnava rezultat. Avgustinson je centrirao sa leve strane, lopta je stigla do Durmaza, koji lepim udarcem matira nemoćnog Ljorisa.

U trećem minutu nadoknade, velika greška Uga Ljorisa, ispucao je loptu nespretno, ona je stigla do Toivonena, koji udarcem sa skoro pola terena pogađa praznu mrežu i donosi pobedu domaćoj selekciji.

U ostalim mečevima u okviru grupe A, Belorusija je kod kuće savladala Bugarsku sa 2:1 (0:0), dok je Holandija bila više nego ubedljiva protiv Luksemburga, slavili su sa 5:0 (2:0).

Poveli su golom Arjena Robena u 21. minutu, bio je to njegov 33. gol u dresu reprezentacije, izjednačio se sa Johanom Krojfom i Lenstrom na večnoj listi strelaca "Oranja".

Samo 13 minuta kasnije, Vesli Snajder postiže gol za 2:0, na asitenciju Memfisa Depaja.

Tako je vezista Galatasaraja krunisao svoj 131. nastup u dresu reprezentacije, postao je igrač sa najviše nastupa za Holandiju, prestigavši Van der Sara.

Pobedu "Oranja" su golovima overili Vajnaldum, Kvinsi Promes i Vinsent Jansen.

U okviru grupe B, Portugalija je slavila na gostovanju Letoniju. Portugalci su rutinski došli do tri boda, na kraju je bilo 0:3 (0:1) za aktuelnog evropskog prvaka.

Poveli su golom Kristijana Ronalda u 41. minutu, zvezda madridskog Reala je do svog drugog gola došla u 63. minutu, a konačan rezultat je četiri minuta kasnije postavio Andre Silva.

U ostalim mečevima u okviru ove grupe, Andora je iznenadila Mađare pobedom od 1:0 (1:0), dok je Švajcarska rutinski slavila protiv Farskih Ostrva sa 0:2 (0:1).

Andoru je do istorijske pobede golom odveo vezista Mark Rebes, koji je mrežu Mađara zatresao u 27. minutu utakmice.

U okviru grupe H, Belgija je na gostovanju bila bolja od Estonije sa 0:2 (0:1).

Belgijanci su bili daleko bolji rival, Estonija je krajem prvog poluvremena ostala i sa igračem manje.

Poveli su golom Drisa Mertensa u 31. minutu, Naser Čadli je postavio konačan rezultat u 86. minutu.

Selekcija Bosne i Hercegovine je u Zenici dočekala Grčku, a utakmica je okončana najnepopularnijim rezultatom 0:0.

U poslednjem meču grupe H, Kipar je savladao Gibraltar sa 1:2 (1:1)