Kvalifikacije za SP - Poljaci pobedili i pobegli Crnogorcima, Škoti srušili Sloveniju u finišu!

• Autor: Milovan Longinov

• 26. mart 2017.

• 22:41

Večeras je odigrano pet mečeva u kvalifikacijama za SP 2018.

U centru pažnje bio je derbi grupe E u kom je selekcija Crne Gore izgubila od Poljske rezultatom 1:2 (0:1), dok su u drugom meču u istoj grupi, Rumunija i Danska odigrale bez golova.

Poljaci su bolje otvorili meč u Podgorici, a u vođstvo su došli pogotkom Roberta Levandovskog u 40. minutu.

Napadač Bajern Minhena je prelepim slobodnim udarcem sa 25 metara prebacio živi zid i pogodio za 0:1.

Upravo je Levandovski imao veliku šansu da u drugom poluvremenu reši pitanje pobednika, ali je bio neprecizan u izglednoj šansi.

Usledila je kazna u 63. minutu kada je Mugoša posle centaršuta Kojaševića pogodio glavom za 1:1.

U finišu utakmice za Crnu Goru je debitovao i bivši kapiten Vojvodine, Novosađanin Mirko Ivanić pošto je u 81. minutu zamenio Kojaševića.

Samo minut kasnije, Poljaci su došli do pobede, Pišček je iskosa sa desne strane lobovao golmana Božovića, a lopta se od prečke odbila o glavu Stefana Savića u mrežu.

U drugom meču ove grupe, Rumunija i Danska su odigrale bez golova, što znači da su Poljaci najviše profitirali i udaljili se na prvom mestu na tabeli.

U grupi F Slovačka je kao gost savladala ekipu Malte rezultatom 3:1, dok je Škotska na svom terenu savladala Sloveniju - 1:0.

Škoti su do pobede nad Slovenijom došli golom Martina u 89. minutu.

U ovoj grupi, sigurno prvo mesto čuvaju Englezi sa 13 bodova, Slovačka ima 9, Slovenija 8, a Škotska 7, tako da se očekuje velika borba za drugo mesto.

U poslednjem večerašnjem susretu, Severna Irska je na svom stadionu savladala Norvešku rezultatom 2:0, golovima Varda i Vašingtona.

Severna Irska je ostala na drugom mestu na tabeli sa 10 bodova, pet manje od Nemačke i tri više od Češke Republike.

Norvežani imaju samo tri osvojena boda i daleko su od plasmana na SP.