Kvalifikacije za SP - Luis Suarez pokvario slavlje u Brazilu!

Autor: Milovan Longinov
subota 26.03.2016.
10:23

Fudbaleri Brazila i Urugvaja remizirali su rezultatom 2:2 u petom kolu južnoameričkih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018.

Beta/AP Photo/Andre Penner

Brazilci su poveli golom Daglasa Koste već posle 40. sekundi, da bi Avgusto u 26. minutu duplirao prednost domaćih. Ipak, tada je na scenu stupio sjajni tandem Suarez - Kavani. Najpre je napadač Pari sen Žermena smanjio rezultat u 31. minutu, da bi potom u 48. golgeter Barselone postavio konačnih 2:2.

Šanse za pobedu imali su i jedni i drugi, na jednoj strani su Daglas Kosta i Nejmar za malo bili neprecizni, dok je na drugoj Luis Suarez propustio veliku priliku da donese sva tri boda Urugvaju.

Inače, Nejmar je zaradio drugi žuti karton i propustiće naredni meč sa Paragvajem tako da će imati više vremena za odmor pred ''El klasiko'' naredne subote.

Urugvaj je zadržao drugo mesto na tabeli sa 10 bodova, tri manje od prvoplasiranog Ekvadora, dok je Brazil treći sa dva boda manje.

KVALIFIKACIJE ZA SP
Južna Amerika
5. kolo

Četvrtak

Čile - Argentina 1:2 (1:2)
(Gutijerez 10 - Di Marija 19, Merkado 24)

Ekvador - Paragvaj  2:2 (1:1)
(Valensija 20, Menja 90 - Leskano 38, 59)

Bolivija - Kolumbija  2:3 (0:2)
(Arse 50p, Čumasero 53 - Rodrigez 11, Baka 42, Kardona 90)

Peru - Venecuela  2:2 (0:1)
(Gerero 61, Ruidiaz 90 - Otero 33p, Viljanueva 57)

Petak

Brazil - Urugvaj 2:2 (2:1)
(Kosta 1, Avgusto 26 - Kavani, 31, Suarez 48)

Tabela: Ekvador 13, Urugvaj 10, Brazil 8, Paragvaj 8, Argentina 8, Čile 7, Kolumbija 7, Peru 4, Bolivija 3, Venecuela 1.

16:54

Brazilci prosek,predovjeni prosecnim Nejmarom.

ppera1
14:28

Odlićna utakmica, samo mi nije jasno šta se dogodilo sa Brazilom u drugom poluvremenu? Nestao Douglas Costa, koji je bio odličan na početku utakmice, kao i većina brazilskih igrača. Jedino se Neymar držao na očekivanom nivou do pred kraj utakmice.

13:35

Kakva utakmica! Opravdali su moje cekanje do sitnih sati.

S-I-M-K-E_
13:24

Ronaldo je imao vrhunske saigrace u Brazilu,dok Nejmar tu podrsku nema.

Bata Kanda
17:17

Kriminalno je uporedjivati Ronalda i Nejmara.

BarsaSaMarsa10
12:57

Utakmica koju je definitivno vredelo cekati,dugo nisam gledao ovako dobar fudbal kada su u pitanju mecevi reprezentacija...

fiSTE
12:55

Bravo debeli. Sanjace te Luiz

LuisSuarezFB
12:32

Jako dobra utakmica. Puno prilika i sve ono sto cini duel kvalitetnim. Navijao sam cak da Suarez ne da i treci gol jer Brazilu jako treba bod i najbolje je nereseno bilo. Jos publika zvizdi kao da je ovo Bolivija a ne Urugvaj. Drago mi je za Suareza sto je dao gol i to 44 na 44 utakmica. Lepo. I opet pored Luiza koji definitivno ne zna da ga cuva i dosta puta je na snagu prelazio cini mi se Mirandu. Samo neka ovakav bude protiv Reala. Neymar solidan i imao je prilike ali kako su gs non stop obarali igraci Urugvaja a Neymar kao takav hoce svadju itd.. Ali dosta su igrali tvrdo i tako treba.

cukambre
13:08

Fali Brazilu jedan dobar spic.Nejmar,Kosta i Vilian su odlicna trojka,i ispred njih fali jedan dobar spic.Pored njih su tu jos Hulk,Mura i Kutinjo.Sve odlicni igraci,i da imaju jednog golgetera ispred sebe,nema te odbrane koja bi moga da se sacuva.