Kvalifikacije za LŠ - Đurđić nemoćan protiv Seltika, radost Ninkovića u Nemačkoj

• 21. avgust 2012.

• 22:41

Posle duela u Moskvi, između Spartaka i Fenerbahčea, večeras je odigrano još četiri utakmice plej-ofa kvalifikacija za Ligu šampiona. Gosti znatno uspešniji.

Debitantski nastup u dresu švedskog Helsingborga nije se večeras posrećio srpskom internacionalcu Nikoli Đurđiću.

Njegov novi klub poražen je večeras na svom terenu od Seltika iz Glazgova rezultatom 2:0, pa ćemo Đurđića najverovatnije tokom jeseni gledati u Ligi Evrope, umesto u Ligi šampiona.

Gosti iz Glazgova večeras su poveli već u drugom minutu preko Komonsa, što im je značajno olakšalo posao u nastavku. Konačnih 2:0 postavio je Grk Samaras u 75. minutu.

Nikola Đurđić je večeras odigrao svih 90 minuta, ali nije uspeo da se na debiju upiše u listu strelaca.

Za razliku od Đurđića, mnogo više razloga za zadovoljstvo ima Miloš Ninković, koji je bio u startnoj postavi kijevskog Dinama na gostovanju Menhengladbahu. Kijevljani su slavili rezultatom 3:1, pa u revanšu na svom terenu ne bi trebalo da imaju težak posao da overe plasman u Ligu šampiona.

Danski Kopenhagen
je večeras spasao čast domaćih ekipa, pobedom nad Lilom rezultatom 1:0, a čovek odluke bio je Santin, koji je mrežu gostiju zatresao u 38. minutu.

Konačno, švajcarski Bazel je razočarao svoje navijače, pošto je na svom terenu poražen od rumunskog Kluža rezultatom 2:1.