Kvalifikacije - Španija novi učesnik Mondijala, Island na pragu, Hrvati daleko!

petak 06.10.2017.
22:37

Španija je na Svetskom prvenstvu, Island je napravio još jedan fantastičan rezultat. Italijani zanemeli, Republika Irska sigurna.

EPA-EFE/MANUEL LORENZO

Grupa D

U ovoj grupi se malo zakomplikovala situacija, pobedili su Vels i Republika Irska, pa se do poslednjeg kola neće znati ko će biti prvi, ko drugi, a ko treći.

Srbija je odigrala 2:3 protiv Austrije, Vels je danas savladao sa 1:0 ekipu Gruzije, dok je Republika Irska bila bolja od Moldavije golovima Marfija koji je bio dvostruki strelac.

Grupa G

Španci su uspeli da se plasiraju na Svetsko prvenstvo, za to im je bila dovoljna pobeda danas protiv Albanije na svom terenu, a situacija je već bila rešena u prvom poluvremenu kada je Španija vodila sa 3:0.

Rodrigo, Isko i Alkantara su postizali golove za reprezentaciju Španije u prvom poluvremenu, u potpunosti su dominirali fudbaleri sa Pirinejskog poluostrva, dok Albanija nije uspevala ozbiljnije da ugrozi gol golmana De Hee.

Italija nije uspela da stigne do pobede protiv Makedonije, poveli su golom Kjelinija u 40. minutu nakon asistencije Ćira Imobilea koji igra u fantastičnoj formi u poslednjih mesec dana.

Ipak, šok na stadionu u Torinu, Trajkovski je postigao gol za izjednačenje.

U duelu Lihtenštajna i Izraela bilo je 1:0 za goste iz Izraela.

Grupa I

Hrvati su daleko od plasmana na Svetsko prvenstvo pošto su danas uspeli da odigraju samo 1:1 protiv Finske i pobeda u poslednjem kolu protiv Ukrajine u gostima im ne donosi plasman u Rusiju, kao to bi bio slučaj da su pobedili.

Hrvatska je danas na stadionu Rijeke povela sa 1:0 golom Marija Mandžukića u 57. minutu meča. Bili su domaćini daleko bolji rival, imali su još šansi, ali je ostalo samo 1:0 sve do samog kraja kada je usledio šok kada je Soiri postigao gol za Finsku i tako stavio u fantastičnu poziciju reprezentaciju Islanda.

Ipak, i Ukrajinci se nešto pitaju u čitavoj toj priči, oni su danas pobedili tzv. reprezentaciju Kosova sa 2:0 u gostima, prvi gol postigao je Pakarada, bio je to autogol u 60. minutu, drugi je delo Jarmolenka.

Islanđani imaju u narednom kolu zicer protiv Kosova, a danas su napravili još jedan u nizu fantastičnih rezultata.

Oni su slavili u sred Istanbula sa 3:0 protiv Turske i tako izbacili direktnog konkurenta za plasman na Svetsko prvenstvo. Golove su postizali Gudmundson, Bjarnason i Arnason.

Hrvatska - Finska 1:1
Turska - Island 0:3
Kosovo - Ukrajina 0:2