Kvalifikacije (grupe D i J) - Ma sve je nebitno, Gibraltar dao dva gola i "pomirisao" bod!

utorak 15.10.2019.
22:38

Kakva partija Gibraltara, nedovoljno za bodove! Švajcarci ostvarili najbitniju pobedu, Bosna bez šansi za EP.

screenshot streamable

Grupa D

Švajcarska - Irska 2:0
Gibraltar - Gruzija 2:3
slobodna Danska

Kuva u grupi D kvalifikacija za Evropsko prvenstvo. Švajcarska je stigla do veoma bitne pobede i to nad Irskom rezultatom 2:0, a prvi gol na ovom meču postigao je Seferović.

Igrao se 16. minut kada je na asistenciju Mehmedija uspeo da postigne prvi gol na meču čime je zadržao šanse domaćih za plasman na EURO. Na samom kraju meča gol Dafija, ali u svoju mrežu za konačnih 2:0.

Vest dana je Gibraltar. Oni su umalo osvojili jedan bod protiv Gruzije, bilo je 2:2. Gosti su poveli sa 2:0 u prvom poluvremenu preko Karaišvilija i Kankave, a Kaćiaro i Čipolina su izjednačili rezultat za istorijski podvig ove reprezentacije. Bili su ovo prvi golovi Gibraltara u ovim kvalifikacijama.

Svakako, za Gibraltar je ovaj rezultat ravan podvigu, nije im mnogo falilo da osvoje bod.

Grupa J

Grčka - BiH 2:1
Lihtenštajn - Italija 0:5
Finska - Jermenija 3:0

Bosna je predaleko od Evropskog prvenstva. Oni su danas morali da pobede Grčku u gostima da bi imali čemu da se nadaju, ali nisu uspeli u toj nameri. Grci su poveli preko Pavlidisa u 30. minutu, ali je Gojak izjednačio.

Domaći su bili bolji tim, možda su i zaslužili pobedu, a do nje su na kraju i došli. Igrao se 88. minut kada je Kovačević poslao loptu u svoju mrežu za pobedu domaćih.

U duelu Lihtenštajna i Italije lagana pobeda gostiju, strelci su bili Bernardeski, Beloti (2), Romanjoli i El Šaravi.