Kurtoa kao na strelištu, Čelsiju se smeši debakl

• Autor: Boban Filipović

• 12. avgust 2017.

• 16:49

Branilac titule šampiona Engleske ima tri gola zaostatka pred svojom publikom posle prvih 45 minuta igre.

Užasan start sezone 'Plavaca'.

Nevolje su počele u 14. minutu kada je kapiten Gari Kejhil napravio glupost i zaradio crveni karton, a Barnli je desetak minuta kasnije materijalizovao brojčanu prednost na terenu i golom Sema Vouksa došao u vođstvo.

Vodeći gol Barnlija možete videti OVDE.

Međutim, još veće muke za ekipu Antonija Kontea su usledile u finišu prvog poluvremena, mreža Tiba Kurtoe se zatresla još dva puta.

U 39. minutu levi bek Stiven Vord je evrogolom duplirao prednost gostiju, a u 43. Sem Vord svojim drugim golom na utakmici stavio šampiona pred nemoguću misiju u nastavku.

Iznenađenje je na pomolu i u južnom Londonu, gde debitant Hadersfild vodi protiv Kristal Palasa sa 2:0. Gosti iz Jorkšira su poveli posle autogola Vorda, nedugo potom Stiv Munije je duplirao prednost. Luka Milivojević je u stratnoj postavi 'Orlova', igra na poziciji zadnjeg veznog.

Vejn Runi je u finišu prvog poluvremena doveo Everton u vođstvo protiv Stouka na 'Gudison Parku', a minimalnu prednost posle prvih 45 minuta ima i Vest Bromvič Albion na svom 'Houtornsu' protiv Bornmauta. Gol za 'Vrećice' postigao je Egipćanin Hegazi, kome je ovo debi u Premier ligi.

Golova nema samo na 'Sent Merizu', u duelu Sautemptona i Svonsija, Dušan Tadić je u igri.