Kup: Sulejmani pogodio u finalu, trofej ipak ide u Cirih

nedelja 27.05.2018.
15:58

Šampion Švajcarske nije uspeo da objedini trofeje u domaćem prvenstvu i nacionalnom kupu.

Epa/Sebastien Nogier

Sačekaće fudbalski klub Jang bojs još neko vreme na trofej u švajcarskom kupu, pošto je danas ekipa Adija Hitera poražena u finalu pomenutog takmičenja.

Novi šampion Švajcarske imao je priliku da osvoji "duplu krunu" ali je danas izgubio u Bernu od Ciriha rezultatom 2:1 (1:0).

Cirih je poveo golom Mihaela Fraja u 11. minutu susreta, a gosti su duplirali prednost petnaest minuta pre kraja golom Antonija Markesana.

Zanimljivo je da je Cirih nekoliko minuta pre drugog gola ostao sa desetoricom na terenu usled isključenja Sanoga Sara.

Nadu Jang bojsu vratio je srpski internacionalac Miralem Sulejmani golom u 80. minutu, ali to nije bilo dovoljno da tim iz Berna dođe barem do produžetaka.

Jang bojs je tako propustio priliku da posle pola veka osvoji "duplu krunu", ali osvojena titula svakako ima ogroman značaj.

Cirih je treći put u poslednjih šest godina osvojio švajcarski kup.