sreda 04.04.2018.
18:48

Fudbaleri moskovskog Spartaka ostaju u trci za "triplu krunu" nakon trijumfa koji su u sredu ostvarili u Samari.

Epa/Jose Manuel Vidal

Moskovski Spartak bukirao je jedinu preostalu kartu za polufinale ruskog kupa nakon današnjeg trijumfa u Samari.

Drugoplasirani tim ruske Premijer lige savladao je kao gost 3:1 (1:0) ekipu Krila Sovjetov i plasirao se u polufinale ruskog kupa.

Gosti su poveli golom Ze Luisa u 20 minutu, a pobedu su overili u završnoj fazi meča preko Promesa i Adrijana. Kod drugog i trećeg gola Ze Luis je upisao asistencije.

Krila su u drugom minutu nadoknade stigla do počasnog gola preko Aleksandra Soboleva.

Srpski reprezentativac Nikola Maksimović proveo je svih 90 minuta na terenu, dok je Marko Petković trijumf Spartaka gledao sa klupe. Još jedan bivši igrač Crvene zvezde bio je akter današnje utakmice. Srđan Mijailović odigrao je poslednjih desetak minuta u poraženom timu.

Spartak će se u polufinalu sastati sa ekipom Tosna za koju nastupaju Marko Poletanović, Nikola Trujić i Rade Dugalić. Drugi polufinalni par čine Šinjik i Kursk.

Aktuelni šampion Rusije tako ostaje u trci za "triplu krunu" jer je na startu sezone osvojio trofej u Super kupu, a u Premijer ligi i kupu ima velike šanse da se domogne odličja.