Kup Nemačke - Miler odveo Bajern u finale

• Autor: Milovan Longinov

• 19. april 2016.

• 22:20

Fudbaleri Bajern Minhena prvi su finalisti Kupa Nemačke.

Tim Pepa Gvardiole večeras je rezultatski opravdao ulogu favorita i slavio rezultatom 2:0 (1:0) golovima Tomasa Milera.

Ipak, gosti iz Bremena su bili opasan protivnik, u nekoliko navrata su mogli ozbiljno da ugroze Nojera preko veterana Klaudija Pizara, ali je iskusni napadač bio neprecizan protiv bivšeg kluba.

Gostima je sredinom drugog poluvremena poništen i gol, ali opravdano zbog prekrašaja nad Davidom Alabom.

Čovek odluke bio je Tomas Miler, koji je najpre u 30. minutu posle kornera Ćabija Alonsa glavom pogodio za 1:0, da bi potom u 71. minutu bio precizan i sa bele tačke. Ipak, ruku na srce, treba priznati da je sudija pogrešio kod procene, pošto je Vidal prelako pao i iznudio najstrožu kaznu.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata, Bajern je sačuvao prednost i plasirao se u finale gde će se sastati sa boljim iz meča Herta - Borusija Dortmund koji je na programu u sredu od 20.30.