Kup - Moćna Barsa se ponovo poigrala!

• Autor: Janko Glavonjić

• 29. januar 2014.

• 23:53

Fudbaleri Barselone overili su plasman u polufinale Kupa Kralja. Nije da je bilo neke neizvesnosti posle prvog meča, koju je šampion Španije dobio sa 1:4, ali su u svakom slučaju Katalonci odigrali još jednu igru mačke i miša i pružili svojim navijačima lepu predstavu, bilo je 5:1 (2:1).

Ipak, prvi su do gola došli gosti i to u 9. minutu. Nesrećni Serhi Roberto je postigao autogol.

U 28. minutu Barsa je izjednačila preko Adrijana. Retko se viđa da jedan fudbaler Barselone postigne gol sa gotovo 30 metara udaljenosti, a upravo je to pošlo za rukom Adrijanu. Posle kratko odložene lopte Fabregasa, Brazilac je fantastično šutirao i preciznim udarcem matirao Himeneza.

U 44. minutu Pujol je postigao svoj prvi gol ove sezone, u svom stilu, sjajnim udarcem glavom posle kornera.

U 50. minutu Aleksis Sančez povisio je na 3:1, posle greške golmana Himeneza, koji je ispustio loptu posle udarca Montoje. Brzonogi Čileanac takve poklone ne propušta.

Samo dva minuta kasnije ponovo je Aleksis postigao gol, i to ponovo posle odbijene lopte. Ovaj put je prethodni udarac bio mnogo ozbiljniji, golman Himenez nije mogao bolje, ali je ponovo posle dobre reakcije Barsinog krila morao da vadi loptu iz mreže.

U 68. minutu Fabregas je postigao konačan rezultat meča. Bivši fudbaler Arsenala je levom nogom plasirao loptu u bliži ugao Levanteovog gola. To je bio njegov 12. gol u sezoni.

Barselona će u polufinalu kupa igrati protiv boljeg iz dvomeča Santander - Sosijedad. Ekipa Sosijedada ima prednost od 3:1 iz prvog meča.