Kup kralja: Zaboravljeni Navas odveo Real u četvrtfinale

sreda 16.01.2019.
23:24

Fudbaleri madridskog Reala uspeli su da sačuvaju zalihu koju su napravili na svom stadionu.

EPA-EFE/Ruben Albarran

Leganes je u revanš susretu osmine finala Kupa kralja dočekao madridski Real, domaćin je slavio sa 1:0 (1:0), ali to nije bilo dovoljno za prolaz dalje, kako su "Los Blankosi" u prvom susretu na svom terenu slavili sa 3:0.

Pripretili su domaći fudbaleri u 26. minutu, Sabin je tukao glavom, ali pored gola.

Samo tri minuta kasnije Isko u šansi na drugoj strani, ali je odbrana uspela da ga izblokira u poslednjem trenutku, da bi već u narednom minutu domaćin stigao do prednosti.

Iskusni Brajtvajt je pokupio jedan odbitak u kaznenom prostoru Reala i doneo prednost Leganesu od 1:0.

U finišu prvog dela šansa za Vinisijusa, dobro je šutirao mladi Brazilac sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta prozujala sa spoljne strane leve stative.

Otišlo se na odmor, nije bilo preterano dinamično sve do samog finiša, kada je Sabin bio blizu gola, slabo je šutirao iz izgledne pozicije.

Novajlija Brahim Dijaz je umalo otklonio sve dileme u 90. minutu, ali je bivši vezista Mančester sitija pogodio stativu.

Duboko u sudijskoj nadoknadi dve velike šanse za Leganes, najpre je Navas odlično zaustavio pokušaj Hosea Arnaiza, da bi u četvrtom minutu nadoknade iskusni golman skinuo i pokušaj Keneta Omerua sa ivice kaznenog prostora.

To je na kraju bilo sve, Real je izdržao i obezbedio plasman među osam najboljih.

Ranije su plasman među osam najboljih obezbedili Sevilja i Đirona, Katalonci su šokirali Atletiko u Madridu.

Real Madrid: Navas, Odriozola, Varan, Naćo, Rehuilon (Sebaljos), Valverde, Kazemiro, Marselo, Lukas (Dijaz), Vinisijus Žunior, Isko (Gonzales)

Leganes: Kueljar, Huanfran, Bustinza (En Nesiri), Omeruo, Siovas, Kravets (Silva), Eraso, Resio, Gumbau (Hose A.), Sabin, Brajtvajt