Kup kralja - Valensija već na pragu četvrtfinala

• 11. decembar 2012.

• 22:04

U utorak je odigrana prva utakmica osmine finala španskog Kupa kralja. Valensija je kao gost slavila u Pamploni i po svemu sudeći osigurala plasman u dalje narednu rundu.

U Kupu kralja već su počele neizvesnije borbe, ali duel Osasune i Valensije u revanšu ne bi trebalo da bude previše neizvestan.

Naime, u prvoj utamkmici osmine finala, Valensija je kao gost savladala tim iz Pamplone sa 2:0 i tako stekla značajnu ptrednost pred revanš na Mestalji.

Oba gola postignuta su u drugom  poluvremenu. Pareho je posle samo dva minuta igre u nastavku doneo prednost Valensiji, a finiš meča obeležio je Roberto Soldado koji je u 90. minutu postavio konačnih 2:0.

U sredu i četvrtak igraju se ostali mečevi, kao i zaostali revanš meč šesnaestine finala između Bilbaa i Eibara. Prvi meč je završen bez golova.