Kup kralja - Suarez ponovo rešio Valensiju, Maksa leteo na tribinu Kamp noua!

• Autor: Milovan Longinov

• 01. februar 2018.

• 23:25

Katalonci na korak od četvrtog uzastopnog finala Kupa kralja.

Fudbaleri Barselone pobedili su na svom Kamp nou ekipu Valensije rezultatom 1:0 (0:0) u prvom polufinalnom meču Kupa kralja.

Strelac pobedonosnog gola za Katalonce bio je opet Luis Suarez u 67. minutu, a Urugvajcu je ovo bio deveti pogodak na devet mečeva protiv "slepih miševa".

Srpski fudbaler Nemanja Maksimović odigrao je drugih 45 minuta za gostujući tim, imao je jedan opasan prodor, ali je u centru pažnje bio kada je posle duela sa Umtitijem završio na tribini.

Ernesto Valverde je odlučio da izvede standardni sastav u formaciji 4-4-2, a jedino iznenađenje bio je Aleiš Vidal, koji je igrao uz desnu aut liniju, dok je Filipe Kutinjo šansu čekao sa klupe.

Barsa je od početka držala loptu u svojim rukama, ali nije tako lako dolazila do pravih prilika.

Najopasniji situacija pred golom gostiju dogodila se kada je Inijesta raspalio kroz pet, Suarez je bio sam na drugoj stativi, ali je golman Valensije Domenek zakačio loptu dovoljno da prevari Urugvajca.

Trener Valensije Marselino na poluvremenu je u igru uveo našeg Nemanju Maksimovića umesto Pereire i gosti su zaigrali bolje. Upravo je naš fudbaler u jednoj situaciji lepo prošao po desnom boku, pokušao da vrati povratnu na penal, ali ga je Pike izblokirao u poslednjem trenutku.

Kutinjo Coutinho

Valverde je morao da uzvrati izmenom, Kutinjo je zamenio Vidala i Barsa je zaigrala bolje, iako je Brazilac u prvih nekoliko minuta opet igrao na desnom boku.

U 67. minutu, Alba i Mesi su po ko zna koji put kombinovali na levoj strani, Argentinac je prefinjenim centaršutem pronašao Luisa Suareza, koji sa druge stative glavom pogađa za 1:0.

Valverde je momentalno u igru uveo Paulinja umesto Rakitića, ubrzo i Paka Alkasera umesto Inijeste, pa je Kutinjo prebačen na levi bok gde je delovao daleko opasnije i konkretnije.

Zanimljiv trenutak dogodio se tri minuta pre kraja, kada je Samjuel Umtiti u žestokom duelu oduvao našeg Maksimovića koji je odleteo u tribine preko zaštiten ograde i sreća da se nije povredio.

Podsetimo, u prvom polufinalnom meču u sredu, Leganses i Sevilja su remizirali rezultatom 1:1, a revanš mečevi na programu su naredne nedelje.