Kup Kralja - Sevilja prvi polufinalista

• 23. januar 2013.

• 21:28

Fudbalski klub Sevilja prvi je polufinalista ovogodišnjeg takmičenja u Kupu Kralja. Ekipa iz Andaluzije ubedljivo je slavila u revanšu sa Saragosom pa će se u polufinalu sastati sa boljim iz dvomeča Atletiko Madrida i Betisa.

Poznat je prvi polufinalista ovogodišnjeg takmičenja u Kupu Kralja. Ekipa kojoj se nedavno priključio Miroslav Stevanović uspela je na svom terenu da savlada Saragosu i na taj način obezbedi plasman među četiri najbolja tima u Kupu.

Prvi meč završen je bez pobednika i bez golova pa je Sevilja imala prednost svog terena u revanšu koju je iskoristila na pravi način.

Negredo je nakon kornera u 36. minutu prvog poluvremena nadskočio svog čuvara i doveo Sevilju u prednost koju je udvostručio Ivan Rakitić u trećem minutu nadoknade vremena prvog dela meča.

Treba istaći da je Saragosa već u 26. minutu ostala brojčano inferiorna u odnosu na rivala jer je Hose Fernandes dobio direktan crveni karton.

Tako je u nastavku meča Sevilja samo dodala još dva pogotka na svoj konto a strelac trećeg gola bio je Negredo iz penala kome je prethodilo isključenje Frana Gonzalesa.

Do kraja susreta Sevilja je lako sačuvala prednost a onda je Manu u nadoknadi vremena postavio konačnih 4:0 (golove pogledajte OVDE!).

Bivši prvotimac Vojvodine Miroslav Stevanović dobio je priliku umesto Hose Antonija Rejesa i odigrao poslednjih 15 minuta.

Sevilja će se u polufinalu Kupa Kralja sastati sa boljim iz duela Atletiko Madrid - Betis a "Jorgandžije" su bliže dvomeču sa Andalužanima jer imaju prednost od 2:0 pred revanš.