Kup kralja - Sevilja bolja na "San Mamesu", dobra zaliha pred revanš

četvrtak 10.01.2019.
21:29

Sevilja je danas uspela da savlada u gostima Atletik Bilbao.

EPA-EFE/JOSE MANUEL VIDAL

Gosti su došli do prednosti nakon fenomenalne asistencije Vaskeza, pronašao je Nolita koji je rutinski savladao Simona za 0:1, a domaći su tada krenuli ozbiljno ka golu Sevilje.

Susaeta je imao priliku, potom i Kapa, a Aduric je uspeo da postigne gol u 41. minutu koji je nakon intervencije VAR tehnologije poništen zbog ofsajda.

I nakon tog gola je Bilbao bio bolji rival, više je pretio, a onda gol u 49. minutu utakmice. Susaeta je izveo korner, Mikel San Hoze je bio najviši u skoku i pogodio je za 1:1.

Samo četiri minuta je bilo potrebno gostima da ponovo stignu do prednosti, Nolito je poslao loptu Silvi, ovaj je izbegao ofsajd i pogodio za 1:2.

Konačnih 1:3 postavlja Ben Jeder u 77. minutu utakmice, uspeo je da iskoristi smušenost u odbrani domaćina i da postigne novi gol u dresu Sevilje.