Kup kralja - Senzacija iz Segunde potopila i "Žutu podmornicu"!

23:11

Bajkovit uspeh drugoligaša.

insidespanishfootball.com

Fudbaleri Mirandesa pravi su hit u Španiji u ovom trenutku iako igraju Segundu i u ovom trenutku se nalaze na 11. mesto na tabeli.

Ipak, u Kupu kralja čine čuda, slavili su najpre protiv Selte, potom su šokirali Sevilju sa 3:1, da bi danas na svom stadionu bili bolji od Viljareala u četvrtfinalu takmičenja.

Pobedom 4:2 (2:1) protiv "Žute podmornice" izborili su plasman u polufinale Kupa kralja, gde je nešto ranije plasman izborila i ekipa Granade.

Poveli su u 17. minutu preko Ajasa, da bi u 32. minutu Viljareal poravnao preko Ontiverosa, koji postiže efektan gol iz slobodnog udarca.

Ipak, pred odlazak na odmor gosti prave penal, pa je Merkelanz doneo novo vođstvo ekipi Mirandesa.

Nakon 11 minuta igre u nastavku penal i za Viljareal, odgovornost preuzima Kazorla i pogađa za 2:2.

Domaćin nije posustajao, samo dva minuta kasnije vratili su prednost preko Onaindije.

Krenuli su gosti u jaku ofanzivu, samo da bi u drugom minutu nadoknade još jednom kapitulirali, Sančez je zapečatio sudbinu "Žute podmornice" i obezbedio Mirandesu plasman u veliko polufinale Kupa kralja.