četvrtak 30.11.2017.
23:35

U osmini finala su Alaves, Espanjol, Viljareal, Kadiz i Valensija.

insidespanishfootball.com

Alaves je na svom terenu uspeo da slavi protiv Hetafea sa 3:0, pa je sa ukupnih 4:0 prošao u osminu finala Kupa kralja.

El Hadadi je postigao prvi, Krkić drugi, El Hadadi treći za visoku pobedu domaćih. Ponovo nije bilo Aleksandra Kataija ni na klupi za rezerve.

Espanjol je ugostio Tenerife, a nakon 0:0 u prvom meču, danas je bilo 3:2 u korist Espanjola.

Akosta je doveo goste u prednost u 10. minutu, Moreno je izjednačio, što je bio konačan ishod prvog poluvremena, a u drugom Espanjol bolji.

Granero i Garsija su doneli prednost od 3:1 domaćima, Huan Karlos je u 3. minutu nadoknade uspeo samo da smanji rezultat.

Nakon poraza u prvom meču od 1:0, Viljareal se danas iskupio protiv Ponferadine.

Oni su golovima Bakambua (2) i Karlosa Bake uspeli da slave sa 3:0.

Betis je slavio na gostonju u prvoj utakmici protiv Kadiza sa 2:1, danas je trebalo rutinski da obavi posao, ali se to nije desilo.

Viđeno je osam golova, bilo je 3:5, pa gosti idu dalje u osminu finala.

Teljo je za domaće postigao dva gola, Budebuz jedan, ali je sve to bilo malo jer je odbrana domaćih bila kriminalna. Baral, Romera (2), Garsija i nekadašnji fudbaler Partizana u mlađim kategorijama Ivan Kecojević su postigli golove.

Slavila je i Valensija sa 4:1 protiv Saragose, ukupnim rezultatom 6:1 ide dalje.

Mina je postigao dva gola, Ibanjez i Vezo po jedan, dok je na drugoj strani Pombo postigao jedini gol za goste.

Nemanja Maksimović je odigrao svih 90 minuta danas.