Kup kralja - Real poslednji polufinalista

četvrtak 31.01.2019.
23:22

Real Madrid slavio na gostovanju Đironi.

EPA-EFE/ROBIN TOWNSEND

Real je poslednji polufinalista Kupa kralja, nakon što su prethodno prolazak dalje obezbedili Betis, Barselona i Valensija.

Ekipa Santjaga Solarija je uspela da savlada ponovo Đironu, po drugi put u ovom dvomeču, a ovoga puta je bilo 1:3. U prvom meču je bilo 4:2 za Real, pa su Madriđani ukupnim rezultatom 7:3 prošli u narednu fazu, odnosno polufinale.

Prvi gol smo videli u 26. minutu utakmice, Benzema je vodio akciju gostiju, izveo je dobar dupli pas i na kraju levom nogom pogodio suprotan ugao za 0:1.

Pred sam kraj prvog poluvremena, u 43. minutu, Real stiže do još veće prednosti, Benzema je ponovo postigao gol, ovoga puta desnom nogom za 0:2.

Kako se meč bližio kraju, tako su i fudbaleri Reala bili sve bliži plasmanu u narednu fazu, Đironi je bilo potrebno da postignu makar četiri gola da stignu do polufinala, što se, naravno, nije desilo.

Ipak, stigli su do smanjenja rezultata, igrao se 71. minut kada je Poro postigao gol nakon dobre kontre domaćih.

Ipak, samo pet minuta kasnije Ljorente stavlja tačku na ovaj dvomeč sjajnim golom.

15 Komentara

Dimebag Darrell
Friday, 01.02.2019
07:55

Vinisius ako ovako nastavi, izrast ce u jednog od boljih igraca.

Los Vikingos
04:20

Odlicna utakmica, reklo bi se da popravljamo rezultate kao i samu igru, ali i dalje to nije nista spektakularno. Vinisijus dobro koristi svoje minute ove sezone, nisam se bas nadao da ce se nadigrati. Treneru samo treba da bude jasno da mora da ukloni Vaskeza iz prve postave jer decko osim sto promasuje prazne golove, ne utice na igru uopste. Drago mi je zbog Benzeme, imao je dosta dobar mec.

Misosesic
01:11

Ne treba se puno zanositi ali napokon Real igra bolje,nisam očekivao da ce Vinisius biti jedan od igrača koji se ne boji obrušiti na gol i koji ce preuzimati inicijativu momak ima svetlu budućnost.Od Asensija sam očekivao vise ove sezone ali njemu fali ono čega Vinisius ima na izvoz samopouzdanja i vjere u svoje sposobnosti,mora biti agresivniji i konkretniji u napadu.

Al-Ahli najtrofejniji na svetu
00:58

Najvaznije je da sto se Benzema probudio i opet igra neverovatno..videli smo opet na delu magicnog Lukasa...Kros doktorski odigrao...vazno je nastaviti sa dobrim rezultatima

00:29

Markos Ljorente izdominirao celu utakmicu, Vinisius nastavlja da terorise odbrane i ima odlicno partnerstvo sa Benzemom, deja vu: Real igra katastrofalno prvi deo sezone, probudi se pocetkom januara i melje sve redom do kraja sezone, ps: da Benzema sutira penale bio bi najbolji strelac evrope(Pod uslovom da svaki postigne) Ali on i bez penala spada u top 4,5 najboljih strelaca lige sampiona ikada... klasa

00:59

a sad je klasa a pre si za njega govorio da je panj

GoHard
Saturday, 02.02.2019
04:09

Logicno da sam govorio da je panj kad je bio kriv za utakmice, i Ronaldo je panj kada zbog njega propadne sezona, i Pepe mi je bio panj, samo sto nisam ja tako sigurno opisao, pre toga sam jedno 4,5 puta dao konstruktivnu kritiku u vezi toga, Benzema nije napadac, Benzema je desetka i to je cista istina u vezi njegove karijere.

Hannibal Lecter
02:27

koliko je to kvalitetan napadac malo ko vidi... steta samo sto nema Ronaldovu posvecenost, ne bi imao granice... ovako je nekad nezainteresovan