Kup kralja - Real jednom nogom u četvrtfinalu

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 09. januar 2019.

• 23:23

Real Madrid je uspeo da savlada Leganes u prvoj utakmici četvrtfinala. Pobedio i Hetafe, remi Viljareala i Espanjola.

Fudbaleri Real Madrida su jednom nogom u četvrtfinalu pošto su u prvoj utakmici savladali Leganes sa 3:0 (1:0).

Karim Benzema se ispromašivao tokom prvih 15 minuta, a imali su i gosti prilike preko Martina Brainvajta u tri navrata.

Usledio je taj 44. minut, Odriozola je pao u kaznenom prostoru, sudija Hil je dosudio na belu tačku, a siguran izvođač je bio Serhio Ramos koji je postigao svoj 100. gol u karijeri.

U 68. minutu detalj koji je možda i rešio pitanje pobednika u ovom dvomeču. Bustinza je poslao loptu ka golmanu Kueljaru, a taj potez je verovatno najgori u svim mečevima osmine finala. Benzema je presekao pas, dodao do Viniciusa, ovaj je našao Vaskeza koji nije imao težak zadatak za 2:0.

Odriozola koji je danas odigrao sjajno, pronašao je Viniciusa Žuniora u kaznenom prostoru, a ovaj je sjajnim udarcem savladao protivničkog golmana za konačnih 3:0.

Pored ovog meča, danas je Hetafe savladao Valjadolid sa 1:0 golom Anhela u 2. minutu nadoknade, dok su Viljareal i Espanjol odigrali nerešeno, 2:2. Darder je doveo goste u prednost u 15. minutu, Lopez je doneo dva gola prednosti u 71. da bi Ekambi u 85. i Baka samo 4 minuta kasnije izjednačili rezultat.