Kup kralja: Potop "Žute podmornice" u Barseloni

četvrtak 17.01.2019.
22:31

Fudbaleri Espanjola obezbedili su plasman među osam najboljih ekipa.

EPA-EFE/G. Loinaz

U prvom duelu na stadionu "De la Keramika" nije bilo pobednika (2:2), ali je Espanjol na svom stadionu slavio sa 3:1 (2:1), te su Katalonci obezbedili plasman u narednu fazu.

Poveli su sa kreča u 34. minutu, strelac je bio Piati.

Samo tri minuta kasnije, novi penal za domaćina, ovoga puta odgovornost preuzima Iglesijas, koji takođe matira Fernandeza sa kreča za 2:0 u korist Espanjola.

Viljareal se vratio u 42. minutu, Čukvueze pogađa mrežu domaće ekipe za 2:1.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon 30ak minuta igre u nastavku domaćin vratio dva gola viška, strelac je ponovo bio Borha Iglesijas.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Espanjol se pridružio Đironi, Sevilji, madridskom Realu, Betisu, Hetafeu i Valensiji u četvrtfinalu.

Espanjol: Himenez, H. Lopez, D. Lopez (Marmol), Naldo, Điner Pedrosa (Vila), Darder, Lopez Moreno, Roka, Puado (Melendo), Iglesijas, Piati

Viljareal: Fernandez, Ljambrih, Kastano, Bonera, Lajun, Čukvueze, Fuego, Kaseres (Trigeros), Alfonso (Martin), Raba, Baka (Đ. Moreno)