Kup kralja - Odegard sprečio drugoligaša da napravi novo iznenađenje

22:57

Mirandes je gostovao u San Sebastijanu.

EPA-EFE/Juan Herrero

Ekipa Mirandesa je na putu do polufinala srušila Seltu, Sevilju i Viljareal, ali se Real Sosijedad pokazao kao tvrd orah za njih.

Ekipa iz San Sebastijana je slavila na svojoj "Anoeti" sa 2:1 (2:1) i tako stekla prednost pred revanš na gostujućem terenu.

Poveli su Baski u devetom minutu, gosti su skrivili penal, koji je u gol pretvorio Mikel Ojarzabal.

Ipak, pola sata kasnije, Mirandes dolazi do gola, sjajno je lažnjakom Ajas sebi napravio prostor za šut, potom je uz dosta sreće prevario protivničkog golmana i poravnao rezultat.

Samo tri minuta kasnije, najpre golman gostiju Limones brani pokušaj Odegarda sa ivice kaznenog prostora, na odbitak naleće Portu, ali i njegov udarac brani čuvar mreže Mirandesa, da bi se lopta potom odbila do Odegarda, koji trese mrežu rivala i vraća prednost domaćinu.

Nakon toga je Ajas imao priliku da ponovo poravna rezultat, ali je tukao tik preko gola rivala.

Otišlo se na odmor sa 2:1, da bi na samom startu nastavka gosti ponovo bili blizu gola, ovoga puta je sjajan udarac Antonija Sančeza uspeo da ukroti Ramiro.

Potom je Portu mogao da odlepi Sosijedad, ali je Limones ponovo bio sjajan.

U nastavku je tempo utakmice opao, nije bilo izglednijih prilika, Sosijedad je zadržao gol viška i stekao prednost pred revanš meč.