Kup kralja: Nemilosrdna Barsa brojala do šest za polufinale!

• Autor: Nikola Miloradović

• 30. januar 2019.

• 23:29

Fudbaleri Barselone nadoknadili su minus iz prvog duela i plasirali se među četiri najbolje ekipe.

Puleni Ernesta Valverdea slavili su na "Kamp Nou" sa 6:1 (2:0) protiv Barselone u revanš meču Kupa kralja, te su tako sa ukupnih 6:3 overili plasman u polufinale.

Igrao se 13. minut kada su gosti skrivili penal, odgovornost je preuzeo u poslednje vreme osporavani Filipe Kutinjo.

Brazilac nije pogrešio, 1:0 za Katalonce.

Ipak, u 27. minutu, velika šansa za goste, sada je Pike skrivio penal, iskusni Banega je preuzeo odgovornost. Silesen ipak čita Argentinca i sprečava vezistu Sevilje da postigne vrlo važan gol, ostalo je 1:0.

Kazna je stigla u 31. minutu, Ivan Rakitić trese mrežu Andalužana, Barsa je anulirala prednost koju su gosti stekli u prvom susretu.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi za samo 60 sekundi u nastavku Katalonci stekli veliku prednost.

Najpre je Kutinjo postigao svoj drugi gol na utakmici u 53. minutu, da bi već u narednom minutu Serhi Roberto na asistenciju Mesija povisio na 4:0.

Sevilja se vratila u igru u 67. minutu, kada je Arana zatresao mrežu iza Silesena, efektnim udarcem.

Gol je trebao gostima da steknu prednost gola u gostima, ali je Barsa na sve načine pokušavala dodatno da se odlepi.

To su uspeli u 89. minutu, kada je Luis Suarez bio strelac, za 5:1 i overu prolaska Barse u polufinale.

Tu nije bio kraj, u drugom minutu nadoknade, nakon sjajne asistencije Albe, u listu strelaca uspeo da se upiše i Lionel Mesi.

Barsa se tako u polufinalu pridružila Valensiji i Betisu.

Barselona: Silesen, Roberto, Pike, Lengle, Alba, Rakitić (Vidal), Buskets, Artur (Alena), Mesi, L. Suarez, Kutinjo (Semedo).

Sevilja: Sorijano, Kariko, Kjer, Gomez, Promes, Banega, Amadu, Mesa (Vaskez), Arana (Gil), Sarabija, A. Silva