Kup kralja: Nemilosrdna Barsa brojala do šest za polufinale!

sreda 30.01.2019.
23:29

Fudbaleri Barselone nadoknadili su minus iz prvog duela i plasirali se među četiri najbolje ekipe.

EPA-EFE/Alejandro Garcia

Puleni Ernesta Valverdea slavili su na "Kamp Nou" sa 6:1 (2:0) protiv Barselone u revanš meču Kupa kralja, te su tako sa ukupnih 6:3 overili plasman u polufinale.

Igrao se 13. minut kada su gosti skrivili penal, odgovornost je preuzeo u poslednje vreme osporavani Filipe Kutinjo.

Brazilac nije pogrešio, 1:0 za Katalonce.

Ipak, u 27. minutu, velika šansa za goste, sada je Pike skrivio penal, iskusni Banega je preuzeo odgovornost. Silesen ipak čita Argentinca i sprečava vezistu Sevilje da postigne vrlo važan gol, ostalo je 1:0.

Kazna je stigla u 31. minutu, Ivan Rakitić trese mrežu Andalužana, Barsa je anulirala prednost koju su gosti stekli u prvom susretu.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi za samo 60 sekundi u nastavku Katalonci stekli veliku prednost.

Najpre je Kutinjo postigao svoj drugi gol na utakmici u 53. minutu, da bi već u narednom minutu Serhi Roberto na asistenciju Mesija povisio na 4:0.

Sevilja se vratila u igru u 67. minutu, kada je Arana zatresao mrežu iza Silesena, efektnim udarcem.

Gol je trebao gostima da steknu prednost gola u gostima, ali je Barsa na sve načine pokušavala dodatno da se odlepi.

To su uspeli u 89. minutu, kada je Luis Suarez bio strelac, za 5:1 i overu prolaska Barse u polufinale.

Tu nije bio kraj, u drugom minutu nadoknade, nakon sjajne asistencije Albe, u listu strelaca uspeo da se upiše i Lionel Mesi.

Barsa se tako u polufinalu pridružila Valensiji i Betisu.

Barselona: Silesen, Roberto, Pike, Lengle, Alba, Rakitić (Vidal), Buskets, Artur (Alena), Mesi, L. Suarez, Kutinjo (Semedo).

Sevilja: Sorijano, Kariko, Kjer, Gomez, Promes, Banega, Amadu, Mesa (Vaskez), Arana (Gil), Sarabija, A. Silva

49 Komentara

Uncle Fester
Thursday, 31.01.2019
13:17

Zašto ni jedan admin sad ne napiše da Milan nije pogriješio kad je prodao A.Silvu za skoro 40 mil?? Čovjek se ne vidi na terenu zadnjih tri mjeseca!!!

03:39

Meni ovaj Roberto osim trcanja nema nista posebno. Stekao kredit protiv PSG-a i igra na osnovu toga. Rakitic veceras nije bio toliko los, ali njih dvojica mi nekako bodu oci. Artur je zver, ja ne znam da li je moguce oduzeti mu loptu, cuva je kao da je poslednja, uz onakvu tehniku, iz svake nezgodne situacije se izvuce. Samo da ode ovaj Valverde, da nam svane. Zivim za dan kad ce se vratiti Pep. Uz ovakvu ekipu i jednog kvalitetnog desnog beka, ja ne znam ko bi sprecio Pepovu dominaciju

_mladenq
20:41

Pa sta ce ti kvalitetniji desni bek od Semeda? Momak je masina.

_mladenq
16:52
02:40

Ma Semedo je super, ali treba alternativa za njega. A ne Roberto, koji je iz veze postao desni bek, pa jos umesto levog krila(Kutinja, koji je sinoc super igrao) ubacuje desnog beka(Semeda), da bi posleo Roberta na levo krilo. Koja logika tu postoji

Brazilero11
02:37

Artur fantastican, jedna prelijepa asistencija koja je pocijepala odbranu Sevilje. Drago mi je zbog Kutinja da dize samopouzdanje na ovaj nacin. A koliko je trener zasluzan za ovo govori da u 92 minut u napadu i u 16 m se nalaze 2 odbrambena igraca bez ikakve koncepcije i icega. Igra se s nadom da ce se nesto desiti.

01:31

prodana utakmica

Monte_Kristo
00:48

I kao sto rekoh posle prve utakmice,ne zabrinjava onih 2-0,jer cim igra Mesi,to je druga dimenzija,rekoh minimum 4 u mrezi Sevilje,kad ono i vise od ocekivanog,prelep fudbal igraju,samo treba da odrze ovakav motiv i karakter do kraja sezone,sto ce biti tesko,ali moguce

Mirjevac
01:34

Bas tako, malo im je sredina nesigurna, a jos vise im je odbrana nesigurna, dok usustini lepo igraju!

Al-Ahli najtrofejniji na svetu
00:46

Zemlja napravila penal nad mesijem

Forca Barca
01:10

Kacio ga je lik pre nego sto je zaorao zemlju...Mada ni ja ne bi ono svirao...

adidas forever
16:04

Ključni momenat na utakmici. Sa 5:1 Sevilja bi bila u polufinalu KK. :D

00:38

Ajao,ljudi ovo je fudbal bio u svom punom sjaju,poslednji gol Barse,remek delo,jedan od najlepsih timskih golova ikada vidjenih,verujete mi(ko nije gledao),odmah na Jutjub da vidite tu umetnost.

zeks
00:36

Promasen penal prelomni momenat meca.Kutinjo danas odlican.Valjda ce mu ovi golovi pomoci da vrati samopouzdanje.Artur nastavlja da briljira,fantasticna forma i najbolji veznjak u Barsi trenutno.

Forca Barca
00:36

Lepa predstava,ali i dalje stoje svi glavni problemi...Nije Sevlja neko merilo,nije to ni blizu one ekipe od pre par sezona.Mada pojedinci su odigrali znacajno kvalitetnije nego u prethodnom periodu (Pre svih Rakitic,koji je pogotovo u prvom poluvremenu bio iznenadjujuce dobar)...Drago mi je zbog Kutinja,nadam se da ce mu ovo podici samopouzdanje.Mesi se ispromasivao za sve pare,ali mu je oprosteno zbog onih nerealnih pasova za Roberta...Prelep poslednji gol.

_mladenq
01:11

P. S.
01:59

Nije on slučajno dao gol, nego je lopta slučajno završila u mreži nakon najtrapavijeg mogućeg pokušaja prijema lopte. To sa gif-a je uobičajeno, a dobar je bio ako tim i sličnim akcijama nije protivniku namestio direktan zicer, a nije. Štaviše imao je čak i nekoliko pasova prema napred dužih od metar i po, pa čak i par oduzimanja lopti što je za njegove standarde i više nego dobro, a najznačajnije je to što nije aktivno učestvovao u napadima Sevilje, što mu se vrlo retko dešava. Nije u redu fudbalere apsolutno ocenjivati, već relativno u odnosu na standarde koji su sami postavili. Jer kako drugačije da kažem da Messijeva partija trebala biti bolja? :D

Forca Barca
01:29

Pa pazi drasticno je bolje odigrao u odnosu na standardnu partiju,bilo je tu lepih izvlacenja iz presinga,nekoliko defanzivno dobrih poteza,mnogo vise lopti u napred nego inace,a u krajnjoj liniji i taj gol (mada jeste slucajan).Ne kazem da je bio spektakularan,ali bolji nego inace definitivno.

Rise up
01:12

Ne bih se bas slozio da Sevilja nije merilo. Itekako je merilo. Sevilja ove sezone igra dobro. Pobedili su Real , uzeli su bod Atletiku, Barsa ih je takodje tesko dobila na Kamp Nou u prvenstvu. Nisu naivna ekipa.Ali veceras nisu nista mogli protiv ovakve Barse. Samo se bojim da Barsa nece ovako napadacki igrati u nastavku sezone znajuci Valverdea.Voleo bih da me demantuje.

Rise up
00:35

Barsa je bukvalno ponizila Sevilju.Ocekivao sam pobedu ali ne ovako ubedljivo. Zaista lepi golovi i napadacki je igrala Barsa za razliku od vecine utakmica od kada je tu Valverde. Bas mi drago zbog Kutinja, trebala mu je ovakva utakmica da podigne samopouzdanje,zato mu je i Mesi dao penal da sutira.

P. S.
00:33

Ni upola lako kako to rezultat govori. Svega je tu bilo i sreće i nesreće i grešaka (naročito u završnim pasovima), ali je ipak najlepše ostavljeno za kraj, da ne kažem i konačno jedna prava akcija u stilu Barse. Saboter je drugi put ove sezone zamenio svoga mezimca Rakitića i to su jedine dve utakmice na kojima on nije trebao biti zamenjen, tako da nema dileme šta mu je kriterijum i zašto je Rakitić proveo najviše minuta na terenu u prošloj sezoni.

_mladenq
01:13

ne bih rekao da postoji utakmica u kojoj rakitic ne treba biti zamenjen

P. S.
01:43

Postoji utakmica u kojoj Rakitić uopšte ne bi trebao da igra, a takve su sve od njegovog dolaska u Barsu zaključno sa ovom. Ali ako već mora da igra i što je najgore da bude starter, onda bi bilo normalno da njegove jedine 2 solidne partije u sezoni budu nagrađene ostankom na terenu svih 90 minuta, a na svim ostalim da bude zamenjen što pre to bolje. Ali kod sabotera je upravo obrnuto, čak i kada je njegov mezimac u pitanju, što nam govori da namerno ništa ne propušta da uradi suprotno normalnom, čak ni ovo.

Don Andres
00:32

izdvojio bih artura, momak igra sjajno. roberto je totalna masina, koliko samo trci momak.

Rise up
00:37

Artur je pokidao.

Mirjevac
01:39

Don Andres, bas tako kao sto si reko za Roberta i ja bih ga stavio na defanzivnog veznog, prem da on moze vise pozicija da igra! Ali za defanzivnog veznog kao da je rodjen!

Don Andres
00:59

on, de jong i roberto bi trebali biti buducnost barsinog veznog reda.. roberta bih definitivno stavljao po malo na def veznog, mislim da bi mu ta pozicija sjajno legla. trci za sve pare, ima sjajnu tehniku a dobar je i naprijed i pozadi.

conecorleone
00:32

Nisam gledao utakmicu i bolje sto nisam.

Badr Hari
00:37

Da ti ja pomognem: sudija svirao nepostojeći penal za Barsu jer se Messi spotakao, a od silne sramote zbog nepostojećeg penala nije hteo da ga šutira nego je penal dao Kutinju. :D