Kup kralja - Nedovoljna magija Hoakina, paklen finiš Valensije!

četvrtak 07.02.2019.
22:51

Tuga na Benito Viljamarinu, ali Betis nije bez šanse.

EPA-EFE/Raul Caro

U prvoj utakmici polufinala španskog Kupa kralja Betis je na svom terenu igrao protiv Valensije, a krajnji rezultat je 2:2 (1:0).

Rodrigo je imao najbolju šansu u prvom poluvremenu, ali je njegov udarac odbranio Robles na fenomenalan način, a Betis je svoju šansu iskoristio.

Imao je šansu u poslednjim trenucima prvog poluvremena, Sidnej je odlično vratio loptu u peterac glavom, a tamo je Loren bio priseban i poslao je loptu u mrežu za 1:0.

Igrao se 54. minut kada smo videli trenutak magije Hoakina, nekadašnje zvezde Valensije.

Ovaj 37-godišnji fudbaler je gađao direktno iz kornera, VAR je morao da radi, ali nije bilo dileme, lopta je prešla liniju za velikih 2:0.

Valensija se nije predavala, pribrali su se pred prepunim tribinama "Benita Viljamarina" (57 123 gledaoca, novi rekord stadiona), a gol smo videli u 70. minutu.

Gameiro je prošao po levoj strani, uputio oštru loptu u sredinu, tamo je bio Čerišev koji pogađa za 2:1.

Do kraja prečka, ponovo je Čerišev stupio na scenu, ali ovoga puta nije imao sreće. Ipak, Valensija stiže do izjednačenja, Rodrigo je u poslednjim trenucima utakmice fantastično po zemlji uposlio Gameira koji pogađa za 2:2!