Kup kralja - Leganjes i Alaves u četvrtfinalu, Viljareal ispao

sreda 10.01.2018.
21:33

Viljareal nije uspeo da nadoknadi minus iz prvog duela, dok je Alaves bez ikakvih problema prošao dalje.

EPA-EFE/Javier Lopez

Ekipa Viljareala sa Rukavinom u sastavu svih 90 minuta jeste uspela da savlada Leganjes, ali ne i da nadoknadi 1:0 iz prvog meča.

Kada je El Žar postigao gol u prvom poluvremenu za 0:1 znalo se da Viljareal mora da postigne tri gola, a da ne primi više niti jedan kako bi prošao u četvrtfinale.

Malo je falilo da se to dogodi.

Izjednačenje je viđeno u 48. minutu, Raba je bio strelac, a Viljareal je nastavio sa napadima, da bi do novog gola stigli u 89. minutu kada je Čerišev nakon asistencije Kastiljeha uspeo da postigne gol.

Ipak, falio je još jedan, Viljareal je ispao.

Alaves je još jedan učesnik četvrtfinala, oni su danas bez velikih problema savladali Formenteru sa 2:0 golovima Demirovića i Alfonsa u drugom poluvremenu, ukupnim rezultatom 5:1 su prošli u naredni krug.