Kup Kralja - "Jorgandžije" zakazale gradski derbi!

• 29. januar 2014.

• 22:30

Fudbaleri Atletiko Madrida nisu dozvolili iznenađenje u četvrtfinalu Kupa Kralja, pošto su i u revanš susretu sa ekipom Atletik Bilbaa slavili i tako overili plasman među četiri najbolje ekipe.

Drugoplasirana ekipa španskog fudblaskog šampionata overila je plasman u polufinale Kupa Kralja još jednom pobedom nad Atletik Bilbaom.

"Jorgandžije" su u revanš susretu igranom na "Novom San Mamesu" slavile rezultatom 1:2 (1:0) a preokret i overa plasmana u polufinale viđeni su tokom drugog dela susreta.

Golove pogledajte OVDE!

Domaći su anulirali zaostatak koji su imali nakon prvog meča golom Adruiza u 44. minutu čime je dvomeč ponovo postao interesantan.

Neizvesnost je trajala tek tokom pauze između poluvremena i desetak minuta drugog dela meča, a onda je Garsija pogodio za 1:1 čime je Atletiku trasirao put u polufinale.

Tačku na meč stavio je Dijego Košta u 86. minutu čime je doneo još jedan trijumf Atletiko Madridu ali i zakazao polufinalni okršaj sa gradskim rivalom Real Madridom u polufinalu.

Prvi polufinalni meč između Real Madrida i Atletiko Madrida na programu je 5. februara, dok je revanš zakazan za 12. februar.