Kup kralja - Briljantni Ramos, Real bliži polufinalu

četvrtak 24.01.2019.
23:23

Real Madrid vodi nakon prvog duela protiv Đirone.

EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

Na Santjago Bernabeu ekipa Real Madrida je večeras bila bolja od Đirone sa 4:2 u okviru prvog meča četvrtfinala španskog Kupa kralja.

Real Madrid je bio bolji na startu, imali su par dobrih akcija, ali je Đirona ta koja je prva postigla gol. Bila je kontra po levoj strani gde je bio Garsija, uposlio je Lozana koji pogađa za 0:1.

Vinicius je stvorio dobru šansu Modriću par minuta kasnije, ali bez promene rezultata, da bi samo par minuta kasnije, u 17. Real stigao do izjednačenja. Odriozola je prošao po desnoj strani, uposlio Vaskeza koji je bio na bližoj stativi, uspeo je da pogodi za 1:1.

Real daleko bolji u prvom delu, a do drugog gola stižu nakon sumnjivo dosuđenog penala, pitanje je da li je Vinicius bio u kaznenom prostoru, usporeni snimak govori da je faul bio van.

Serhio Ramos uspeva da pogodi "panenku" za 2:1.

Domaći jednostavno nisu imali sreće, svaki šut u okvir gola gostiju završio je u golu. U 66. minutu penal za goste, Granel je bio siguran za 2:2, ali Serhio Ramos je bio taj koji nije dao gostima da se toliko razmahnu.

Marselo je centrirao sa leve strane, Ramos je bio u kaznenom prostoru i glavom savladao golmana za 3:2. Igrao se 77. minut, a samo 4 minuta kasnije pitanje pobednika, makar na ovom meču, je rešeno.

VInicius je dodao do Benzeme kojem nije bilo teško da postigne gol za konačnih 4:2, tražili su gosti i VAR koji je iskorišćen, ali uzalud, pokazao je sudija na centar.

Dakle, nakon prvih 90 minuta, 4:2 za Real, revanš je za sedam dana.