Kup kralja - Bilbao tri puta stizao ''minus'', pa u penal-seriji dotukao rivala!

utorak 28.01.2020.
23:47

Superzanimljiv meč odigrale su ekipe Tenerifa i Bilbaa u borbi za plasman u četvrtfinale Kupa kralja.

EPA-EFE/Villar Lopez

Dva isključenja, šest golova, penal-serija, sve je to viđeno u ovom meču, na kraju Bilbao izlazi kao pobednik.

Bilo je 2:2 u regularnom toku meča, 3:3 posle produžetaka, a penal-seriju Bilbao je dobio sa 4:2 i plasirao se u četvrtfinale Kupa kralja.

Nije dobro krenulo po domaćina koji je već u drugom minutu dobio crveni karton, ni manje ni više isključen je golman Ererin.

Rezultatom 2:2 završen je regularni tok meča, posle čega se ušlo u produžetke.

Samo četiri minuta od početka prvog produžetka, Karlos Ruiz je zaradio drugi žuti karton, pa i Tenerife ostaje sa igračem manje na terenu.

Ali, na samom kraju prvog produžetka, domaći su iznudili penal, koji je u gol pretvorio Danijel Gomez i Tenerife iako brojčano oslabljen stiže do novog vođstva - 3:2.

Ipak, ostalo je još petnast minuta Bilbau da nadoknadi taj minus i u tome je i uspeo. Odolevao je domaćin sve do 118. minuta, a onda Beršiš pogađa za treće izjednačenje u ovom meču - 3:3!

Odluka je potom morala da padne u penal-seriji.

Prva serija: Raul Garsija 1:0 za Bilbao, Sanc  - 1:1

Druga serija: Munijain - 2:1, Nauel - 2:2

Treća serija: Vezga - 3:2, Hoselu - brani Eskijeta, ostaje 3:2.

Četvrta serija: Martinez - brani Ortola, ostaje 3:2, Mur - prečka, ostaje 3:2!

Peta serija: Viljalibre - 4:2, Bilbao je u četvrtfinalu!