Kup kralja: Barsina osveta u francuskoj režiji

četvrtak 17.01.2019.
23:28

Fudbaleri Barselone nadoknadili su minus iz prvog meča, te su obezbedili učešće u četvrtfinalu Kupa kralja.

EPA-EFE/JOAN MONFORT

Branilac trofeja iznenadio je mnoge porazom u Valensiji u prvom meču (1:2), ali se zato revanširao Levanteu na svom terenu, slavili su sa 3:0 (2:0), te idu među osam najboljih.

Pretio je Mesi u 15. i 25. minutu, ali je golman gostiju Abarisketa bio veoma raspoložen, te je sačuvao mrežu od pokušaja Argentinca.

Mogao je Muriljo da upiše prvenac samo minuta nakon druge Mesijeve prilike, ali je tukao glavom preko gola nakon dobrog centaršuta Kutinja.

A onda, za samo 60 sekundi, Barsa je stekla dva gola prednosti, zaslugom Usmana Dembelea.

Ukrao je najpre Mesi loptu odbrani Levantea, prosledio je do Francuza, a ovaj je uz malo sreće uspeo da prevari golmana gostujuće ekipe za 1:0 u 30. minutu.

Samo minut kasnije, Mesi ponovo pronazali Dembelea, ovaj obilazi golmana Levantea i onda na fantastičan način postiže svoj drugi gol na meču, lukavo je lobovao Abarisketu, dao je lopti prelep felš i ona se ušunjala u mrežu rivala za 2:0.

Mogli su Mesi i Kutinjo do poluvremena da dotuku rivala, ali je golman gostiju upisao još dve sjajne intervencije.

U nastavku Kutinjo postiže gol, nakon samo šest minuta igre, ali iz ofsajda, pa je ostalo 2:0.

Ipak, samo tri minuta kasnije, Semedo prolazi po desnoj strani, proigrava Mesija, koji lako trese mrežu Levantea za 3:0.

Mogao je Dembele i do het trika, ali je u 73. minutu iz solidne pozicije poslao loptu desno od gola rivala.

U sudijskoj nadoknadi je Boateng mogao da uvede meč u neizvesnu završnicu, ali je pogodio stativu, te je rezultat ostao nepromenjen do poslednjeg sudijskoj zvižduka.

Barsa je overila plasman u četvrtfinale Kupa kralja, poslednji su učesnik naredne faze, ranije su vizu među osam najboljih obezbedili Hetafe, Valensija, Đirona, Sevilja, madridski Real, Betis i Espanjol.

Barselona: Silesen, Semedo, Muriljo, Lengle, Alba (Roberto), Rakitić, Artur, Vidal, Dembele (D. Suarez), Mesi, Kutinjo (L. Suarez)

Levante: Abarisketa, Kabaso, Postigo (Jason), Rober, Koke, Kampanja (Dukure), Prcić, Simon, Bardi, Boateng, Majoral (Dvamena)