Kup kralja - Barsa zadovoljna remijem u Vigu, slavi veliko zimsko "pojačanje"!

• 04. januar 2018.

• 20:49

Kombinovani sastav Barselone odradio posao, sledi revanš.

Kup kralja - Barsa zadovoljna remijem u Vigu, slavi veliko zimsko
Fudbaleri Barselone remizirali su u Vigu sa ekipom Selte rezultatom 1:1 (1:1) u prvom meču osmine finala Kupa kralja, koji je obeležio povratak Osmana Dembelea.

Ernesto Valverde je odlučio da izvezde kombinovani sastav, pošto su produženi odmor dobili Mesi, Suarez i Inijesta, dok je povratnik Osman Dembele posle 110 dana prvi put bio na klupi.

Barselona je povela u 15. minutu posle kontra napada, Andre Gomeš je sa levog boka pronašao Hosea Arnaiza, a omaleni napadač iz B tima je sjajno pogodio donji levi ugao za 0:1.

Selta je izjednačila posle 15 minuta, posle slabe intervencije Silesena, Aspas je pogodio prečku, lopta se odbila do Sista, a ovaj iz praktično mrtvog ugla šutirao iznad glave Barsinog rezervnog golmana.

U drugom poluvremenu, Buskets je pogodio prečku sa 25 metara, Denis Suarez je propustio najbolju šansu na meču sa pet metara posle Semedovog centaršuta.

Uzvratila je i Selta, rezervista Emre Mor je imao dve dobre prilike, ali je loše šutirao.

U 72. minutu šansu je konačno dobio i Osman Dembele kome je ovo prva utakmica još sredine septembra i povrede zadnje lože pre tačno 110 dana.

Dembele je imao jedan dobar šut, ali je to lako odbranio domaći golman, pa je ostao do kraja i najpravedniji rezultat pred revanš za sedam dana na Kamp nou, kada će tu biti i Mesi, Suarez i Inijesta.

U drugom večerašnjem meču od 19.00, Leganes je kao domaćin savladao Viljareal rezultatom 1:0.

U domaćem timu ponovo nije bilo Darka Brašanca, dok je Antonio Rukavina na drugoj strani odigrao svih 90 minuta.