Kup Kralja - Barsa petardom ispratila goste, bruka Sosijedada!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 29. novembar 2017.

• 21:26

Barselona je bez najboljih danas savladala Mursiju sa 5:0.

Ekipa Barselone je danas veoma lako savladala Mursiju sa ubedljivih 5:0 (1:0) i sa ukupnih 8:0 prolazi u narednu fazu Kupa kralja, odnosno u osminu finala.

Pako Alkaser je danas uspeo da se ponovo upiše u strelce, postigao je vodeći gol u 16. minutu, a do kraja prvog dela igre nije bilo golova.

U nastavku rapsodija Barselone, Pike je pogodio, zatim Vidal, da bi tačku na ovaj meč stavili Denis Suarez u 74. i Arnaiz u 79. minutu.

Najveću blamažu je doživela ekipa Sosijedada, oni su danas poraženi od Ljeide na svom terenu rezultatom 2:3, ukupan rezultat je 3:3, ali zbog golova u gostima, Ljeida ide dalje.

Inače, radi se o trećeligašu, ovo je baš poniženje za Sosijedad.

Zanimljivo, Ljeida je preokrenula 2:0, Sosijedad je poveo golovima Ljorentea i Huanmija, ali su Nunjez, Molina i Triles pogađali za prolazak gostiju.

U osmini finala je i Sevilja, koja je takođe bila ubedljiva, savladala je danas Kartagenu sa 4:0, pa ukupnim rezultatom 7:0 ide dalje.

Ben Jeder je postigao dva gola u prvih 5 minuta, Ganso je povisio na 3:0, a konačan rezultat postavlja Korea u 66. minutu utakmice.