Kup kralja - Barsa gledala u provaliju, nadu dao Denis Suarez!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 10. januar 2019.

• 23:20

Barselona poražena, sasvim zasluženo.

Levante je uspeo da savlada Barselonu sa 2:1 u prvoj utakmici osmine finala Kupa kralja.

Ekipa Ernestea Valverdea je danas ušla previše opušteno u meč protiv Levantea koji je bio spreman za vodeću ekipu na tabeli Primere.

Od samog starta su domaći krenuli ofanzivno, a prvi gol smo videli u 4. minutu. Centrirao je Ročina, Kabako je bio najviši u skoku, pogodio je za 1:0 i veliku radost domaćih navijača.

Nakon toga Barselona se nije trgla, naprotiv. Levante je uspeo da postigne još jedan gol.

U 18. minutu kontra, prekinuta je akcija Barselone na sredini terena, Boateng je uposlio Majorala koji pogađa za 2:0.

Osman Dembele i Malkom su imali velike šanse u prvom poluvremenu, na drugoj strani je Majoral mogao da dodatno povisi rezultat, ali promene rezultata nije bilo u prvom poluvremenu.

U nastavku još par prilika za Levante, Majoral i Morales su promašili svoje šanse, a onda je u igru ušao Denis Suarez. On je uneo preko potrednu živost u igru gostiju, a upravo nakon što je lomio dvojicu fudbalera domaćina u kaznenom prostoru, dosuđen je kazneni udarac.

Iz penala siguran Kutinjo za konačnih 2:1 u prvoj utakmici.

Revanš meč je 17. januara.

Pored ovog meča, odigran je večeras i meč Betisa i Real Sosijedada, a on je završen bez postignutih golova.