Kup kralja: Atletiko lako sa Kataloncima, drama u Đironi!

sreda 05.12.2018.
21:20

U terminu od 19.30, večeras su odigrane dve utakmice šesnaestine finala najmasovnijeg fudbalskog takmičenja u Španiji.

insidespanishfootball.com

Fudbaleri Atletika iz Madrida ubedljivo su savladali Sant Andreu sa 4:0 i tako ukupnim rezultaom 5:0 prošli u narednu fazu takmičenja.

U prvom poluvremenu nij bilo golova, pa su "Jorgandžije" dodale gas i golovima Lemara, Kalinića, Koree i Vitola ostvarile trijumf u Madridu.

Daleko uzbudljivije bilo je u Đironi gde je domaćin eliminisao Alaves pošto je pobedio sa 2:1. U prvoj utakmici bilo je 2:2, pa je malo falilo gostima da izbore makar produžetke.

A sve je dobro krenulo po njih pošo je Alkala postigao autogol u 62. minutu meča. Usledio je veliki preokret - prvo je Granel izjednačio rezultat u 74. minutu, da bi Portu pet minuta kasnije obezbedio Đironi plasman u osminu finala Kupa kralja.