Kup Italije - "Viola" izbacila Atalantu!

sreda 15.01.2020.
16:59

Vlahović se ispromašivao, Milenković po navici vrlo dobar.

EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI

Fudbaleri Fiorentine slavili su na svom "Artemio Frankiju" protiv Atalante u 1/8 finala Kupa Italije sa 2:1 (1:0), te su tako izborili plasman među osam najboljih ekipa.

Poveli su domaći igrači u 11. minutu, strelac je bio novajlija Patrik Kutrone.

Odlična akcija Italijana sa Dalberom, odigrali su savršen dupli pas, izigrali odbranu Atalante, da bi bivši napadač Milana lepom egzekucijom doneo prednost domaćinu.

Mario Pašalić je potom u 30. minutu bio jako blizu toga da poravna rezultat, ali je pogodio prečku.

Veliku šansu je imao Dušan Vlahović u 34. minutu da duplira prednost domaće ekipe, ali je u izglednoj poziciji na kraju samo izgubio loptu.

Otišlo se sa 1:0 na odmor, a onda je Atalanta krenula iz sve snage.

Terićijano brani pokušaj Pašalića u 59. minutu, potom Gosens pogađa stativu, da bi odbrana u poslednji čak intervenisala nakon sjajne akcije Atalante i centaršuta Papu Gomeza.

Slomili su konačno odbranu "Viole" u 67. minutu, kada se u listu strelaca upisao Josip Iličić.

Peh je doživeo domaćin u 70. minutu, kada je kapiten Pecelja zbog simuliranja zaradio drugi žuti karton, te su ostali sa desetoricom.

To ih ipak nije sprečilo da vrate prednost, sjajna kontra u 84. minutu, Lirola je prosto proleteo po desnoj strani, ušao je u kazneni prostor rivala i matirao Golinija za 2:1.

Malinovski je u finišu imao još jednu dobru priliku, šutirao je sa 20ak metara, ali tik pored gola.

Na kraju pobeda Fiorentine, koja će u četvrtfinalu igrati sa Interom.