Kup Italije - Napoli u četvrtfinalu, Rimljani na potezu

utorak 14.01.2020.
17:00

Danas je počela osmina finala Kupa Italije.

EPA-EFE/CESARE ABBATE

U prvom meču današnjeg programa, Napoli je na svom terenu savladao ekipu Peruđe rezultatom 2:0.

Svi najzanimljiviji detalji na ovoj utakmici viđeni su tokom prvog poluvremena, a u glavnoj ulozi bio je Lorenco Insinje.

On je postigao oba gola za Napoli i praktično odveo svoj tim u četvrtfinale, a oba puta je to učinio sa bele tačke, posle dosuđenih jedanaesteraca za tim Đenara Gatuza. Na prvi gol čekalo se do 26. minuta, a drugi penal i drugi Insinjeov gol dogodio se dvanaest minuta kasnije.

Mogla je Peruđa da ovaj meč učini i zanimljivijim, i gosti su u poslednjim trenucima prvog poluvremena iznudili jedanaesterac, ali Jemelo nije bio precizan, tačnije Ospina je zaustavio njegov udarac. Ostalo je 2:0 za Napoli, koji je tu prednost zadržao do kraja meča.

Napoli sada čeka protivnika u četvrtfinalu, a to će biti bolji iz duela Lacio - Kremoneze, koji je na programu večeras od 18 časova.