Kup Italije - Milan bolji, Ronaldo izvukao Juventus!

• Autor: Stefan Matić

• 13. februar 2020.

• 22:43

Na "San Siru" uzbudljiv derbi.

Prvi polufinalni susret obeležen kartonima, domaći bolji tokom većine utakmice, ali greška Kalabrije donela vredan gol u gostima za "staru damu" (1:1).

Prvo poluvreme nam je donelo inicijativu Milana, ali je Juventus taj koji je imao odličnu priliku. Kvadrado se okušao, ali Donaruma dobro reaguje.

U nastavku "rosoneri" kreću u talasima na gol koji brani Bufon. Rebić i Kastiljeho prete posle pauze, ali Juventus nekako odoleva. Svoj šut je oprobao i Zlatan Ibrahimović, ali stariji Đanluiđi na terenu dobro reaguje.

u 61. minutu Milan je poveo. Kastiljeho šalje loptu u šesnaest metara, Rebić se dobro snalazi, Hrvat nastavlja sa odličnom formom.

Samo četiri minuta smo imali kontroverznu situaciju. Kvadrado pada u šesnaestercu "rosonera", ali posle VAR konsultacije od penala nema ništa. Milan u 72. minutu ostaje sa igračem manje, Teo Ernandez dobija drugi žuti karton.

Juventus napada preko Dibale, ali šut Argentinca ide samo pored gola. U 88. minutu Ronaldo makazicama pokušava do gola, ali lopta završava na ruci Kalabrije što donosi penal za goste.

Kristijano Ronaldo ne greši, 1:1 u devedesetom minutu.

Milan je imao veliku šansu u poslednjem minutu, ali Bufon još jednom odlično reaguje te rezultat ostaje 1:1.