Kup Italije - Inter zgromio Benevento, "duple porcije" Kandreve i Lautara!

nedelja 13.01.2019.
19:58

"Neroazuri" sigurni i pored dva primljena pogotka.

EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Fudbaleri Intera plasirali su se u četvrtfinale Kupa Italije pošto su na Đuzepe Meaci pobedili Benevento sa 6:2.

Poveli su "Neroazuri" već u trećem minutu kada je precizan sa bele tačke bio Mauro Ikardi, a prednost je udvostručio Antonio Kandreva četiri minuta kasnije.

Nisu stali puleni Lućana Spaletija ni u drugom delu meča, a odlično su ga otvorili nakon samo dva minuta pošto je Lautaro Martinez postigao pogodak za svoju ekipu.

Deset minuta kasnije, Benevento stiže do gola preko Roberta Insinjea, ali je Martinez ponovo bio na visini zadatka u 66. minutu i tako otklonio svaku dilemu oko pitanja pobednika.

Gosti su stigli i do drugog utešnog pogotka u 74. minutu kada je pogodio Filipo Bandineli, a konačan rezultat postavio je Kandreva svojim drugim golom u poslednjim trenucima meča.

Inter će se u narednoj fazi takmičenja sastati sa Laciom koji je juče savladao Novaru sa 4:1.