Kup Italije - Đampaolo se vraća na "San Siro", "Grifoni" zakazali duel sa Juventusom!

Autor: Stefan Matić
četvrtak 26.11.2020.
19:54

Prštaće u osmini finala.

EPA-EFE/LUCA ZENNARO

Torino - Entelja 2:0

Đampaolovi izabranici su rešili duel sa timom iz Serije B već u prvom delu igre. Tačnije u dva minuta.

Prvo je Simone Zaza doneo prednost u 28. minutu, bivši reprezentativac Italije je u dobroj formi. Pogodio je i u Seriji A protiv Intera.

Samo dva minuta kasnije "bikovi" udvostručavaju prednost, Bonacoli pogađa za 2:0 u 30. minutu. Entelja praktično nije imala ni šut u prvom poluvremenu, posle pauze su zabeležili dva šuta, ali premalo za bilo kakvu promenu rezultata.

Torino prolazi dalje, 13. januara ih čeka duel sa Milanom.

Sampdoria - Đenova 1:3

U derbiju Đenove pobeda je pripala "grifonima" i to posle preokreta.

Vere je doneo prednost domaćinu posle tek osamnaest minuta igre, ipak drugo poluvreme donosi ekspresnih tri gola u mreži Audera.

Prvo je Skamaka pogodio za izjednačenje u 60. minutu, samo osam minuta kasnije rezervista Lerager preokreće na 2:1. Danac je ušao sam tri minuta ranije umesto Sturara.

U 72. minutu Đenova overava svoju pobedu, Skamaka stiže do svog drugog gola i konačnih 3:1 za "grifone".

Maranova ekipa će tako morati 13. januara da izađe na megdan Juventusu u utakmici osmine finala Kupa Italije.